۵۳۶: دیابت، فشار خون، کولیت روده و مشکلات معده و حالا با …

نوشته شده در موضوع دسته‌بندی نشده در 27 دسامبر 2016

با سلام و احترام خدمت سرکار خانم دکتر آذر
مادر بنده حدود ۱ ماه است که برای درمان دیابت رژیم خامگیاهخواری را شروع کرده اند . چند روزی است که ضعف و بیحالی و سستی شدید دارند و در مراجعه به بیمارستان به علت کمخونی شدید به صورت اورژانسی به ایشان ۴ واحد خون و ۷ واحد پلاکت تزریق شد . هموگلوبین به ۴٫۸ و پلاکت به ۹۰۰۰ رسیده بود .
با تزریق خون میزان هموگلوبین نرمال شد و پلاکت به ۲۱۰۰۰ رسید که مجدد ۵ واحد پلاکت تزریق شد . با توجه به اینکه میزان گلبول سفید هم بسیار پایین بود پزشک به خاطر کاهش سطح ایمنی بدن محیط بیمارستان را آلوده دانستند و تا اعلام نتیجه آزمایش بیوپسی ایشان را مرخص نمودند .
این کاهش ناگهانی فاکتورهای خون برای پزشک بسیار تعجب آور و گیج کننده بود و ما نیز بسیار نگران هستیم . با توجه به اینکه علت این عارضه برایمان مشخص نیست آیا امکان دارد که از عوارض خامگیاهخواری باشد؟؟ آیا می تواند مربوط به دوره سم زدایی باشد؟
داروهایی که مصرف می کردند:
برای دیابت روزانه ۳ عدد متفورمین و ۶ عدد گلی بنگلامید
برای فشار خون روزانه ۲ عدد آمیلو پرس ۵
برای کولیت روده روزانه ۲ عدد مزالازین
روزانه ۱ عدد کپسول امپرازول برای معده
اعدد قرص اسید فولیک
حدود ۲ هفته پیش به علت تپش قلب شدید به درمانگاه مراجعه کردند که برای کاهش تپش قلب دکتر روزی ی۲ عدد قرس پرانول تجویز کرد.
لازم به ذکر است بعد از حدود یکهفته از شروع رژیم فشار خونشان تنظیم شد و قرص فشار را کنار گذاشتند و چند روز بعد هم تمامی قرصها به غیر از قرص مزالازین را کنار گذاشتند .
متوسط قند ناشتای ایشان در این مدت ۱۸۰ و قند غیر ناشتا حدود ۱۵۰ بود (در مدت رژیم)
با توجه به اینکه در یکی از شهرهای کوچک استان گلستان زندگی میکنیم هیچ پزشکی که با این رژیم آشنا بوده و بتواند ما را از نگرانی در بیاورد در دسترس نداریم . لذا خواهشمند است ما را راهنمایی بفرمایید و یا در صورت امکان پزشک متخصص در این زمینه معرفی بفرمایید . بینهایت سپاسگزارم .
ضمنا نتایج آزمایش اولیه خون به پیوست ارسال می گردد. ( در آزمایشی که حدود ۵ ماه پیش گرفته شد تمام فاکتورهای خون در سطح نرمال بود.)

.

.

.

پاسخ

.

.

.

خیر عزیز.  کم خونی و مشکل مغز استخوان ایشون  به هیچ وجه به خاطر گیاهخواری یا خام گیاهخواری نیست.  پروسه ی سم زدایی نیز هرگز به این صورت بروز نمیکند.   اول اینکه به آزمایشات پیشتر ایشون مراجعه کنید و ببینید آیا کمبود سلولهای مغز استخوان  در سابق ( متوجهم که آزمایش قبلی نرمال بوده ولی آزمایشات پیش از اون )   به هیچ صورتی وجود  داشته یا نه.  دوم اینکه حتما از ایشون سوال کنید آیا گیاه دارویی یا مکمل جدیدی یا چیزی از ایندست بجز داروهای معمول خود مصرف کرده اند یا نه.  به احتمال زیاد حدسم اینست که ایشون گیاهی یا مکملی را اضافه کرده اند و باعث چنین عکس العملی شدند.  سوم اینکه مطمئن بشید آزمایشات متعلق به ایشون بوده و اختلاطی صورت نگرفته.  نتیجه ی آخرین آزمایشات رو هم بررسی کنید.   

پیروز باشید

 

Share on Facebook

Article source: http://fa.zarinazar.com/?p=2778

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code