گیاهان دارویی-طب سنتی

نوشته شده در موضوع دسته‌بندی نشده در 25 آگوست 2017

بررسی انواع دارو های گیاهی برای انواع ناراحتی های کلیه نظیر درد و سنگ کلیه و…

درمان گیاهی بیماری های کلیه

 

بیماریهاى كلیه

كلیه از اعضاى بسیار مهم بدن مى باشد كه وظیفه صاف كردن خون و تقویت تولید گلبولهاى قرمز و كنترل مواد خون را به عهده دارد و توازن آب را كه عنصر حیاتى بدن است برقرار مى كند. سابقا تصور مى شد كلیه‌ها فقط سموم را رفع مى كنند ولى اكنون معلوم شده هرچه در بدن زائد بر احتیاج است از طریق كلیه دفع مى گردد، اعم از آنكه آن شیئ نمك باشد یا آب، دارو و یا شكر، عجز كلیه‌ها در دفع این گونه مواد است كه موجب بیمارى كلیه مى شود. به همین جهت در بهداشت كلیه باید سعى كرد بیهوده دارو مصرف نكرد. زیرا اغلب داروها كار فوق العاده بر كلیه‌ها تحمیل مى كنند و آن را ضعیف و خسته مى گردانند.

سلامت كلیه تا زمانى پاى برجاست كه لااقل یك ربع انساج آن سالم مانده باشد. به همین جهت اگر یك كلیه سالم باشد و كلیه دیگر در اثر بیمارى برداشته شود، باز همان یك كلیه قادر خواهد بود سموم بدن را دفع كند.

براى اینكه كلیه‌ها را سالم نگاه بدارید باید اقدامات زیر را به عمل آوریم:

١ – روزانه مقدار كافى آب بنوشیم زیرا آب به كلیه‌ها كمك مى كند كه مواد زائد و سمى را راحت تر دفع نماید. منتهى آب را باید در فاصله ساعات نهار و شام نوشید نه در حین خوردن غذا.

٢ – اگر گلودرد مزمن دارید. معالجه‌اش كنید زیرا بیمارى ” نفریت ” كه اكنون كمتر شده، بیشتر در اثر زهرهایى است كه از گلوى ملتهب ترشح مى شود پدیدمى گردد.

٣ – از عواطف منفى و به خصوص تشویش و نگرانى و غم غصه بر حذر باشید زیرا این گونه عواطف موجب بالا رفتن فشار خون مى شود و فشار خون هم در سلامت كلیه اثر مى گذارد.

احتیاط – از كسالت و تنبلى كلیه‌ها ناراحتىهایى مثل ورم پائین چشمها، سنگین بودن چشم و بى حالى و افسردگى عارض مى شود و در این موارد باید در خوردن تخم مرغ و نمك ، چربی ها و ادویه‌جات و خرما و پیاز و سركه خوداری كرد.

 

درمانهای گیاهی ناراحتی های کلیه

٢ مثقال زنجبیل را نیم كوب نموده بجوشانید و صاف كنید و مقدارى شیره انگور در آن قاطى نمائید و ده مرتبه در روز میل كنید تا به كار كلیه‌ها كمك شود.

 

اثر خوردن شاهى در كسانى كه مبتلا به سنگ كلیه و اختلالات مجارى ادرار شده اند قابل توجه است.

آلو اعمال كلیه را سریع و آسان مى سازد. خرمالو مجارى كلیه را شستشو مى دهد بیماران مبتلا به درد كلیه باید موز مصرف كنند.

 

آرد برنج، مغز بادام، مغز تخم كدو مغز پسته و مغز فندق را باهم آمیخته، با شیر و شیره انگور خمیر كرده و آن را نان نمایید. این نان براى سوء هاضمه و رفع سموم كلیه‌ها بهترین غذاست.

 

نوشیدن آب ترب و مصرف ترب سیاه براى رفع سموم كلیه‌ها بسیار مؤثراست.

براى معالجه دردهاى قولنج كلیه، یك سیب را با پوست آن به چهار قسمت كنید و نیم لیتر آب داغ روى آن بریزید و دو ساعت بگذارید دم بكشد، سپس آن را شیرین كرده میل نمایئد هر روز از این جوشانده مقدار زیادى مصرف كنید.

 

درمان درد کلیه

بیمارى درد كلیه را با لیمو معالجه مى كنند. براى معالجه ” بر حسب بنیه بیمار ” باید در هر روز از پنج تا هفت لیمو را به مصرف رسانید.

در هفته اول با هر روز یك لیمو را آب گرفته و با كمى آب، صبح ناشتا ده دقیقه بعد از حمام صبح آن را نوشید.

هفته دوم آب دو لیمو را با ید به همین ترتیب نوشید.

هفته سوم باید سه لیمو و هفته چهارم، چهار لیمو را مصرف كرد تا هفته هفتم كه رسید با هر روز آب هفت لیمو را نوشید و اگر ممكن باشد تا قبل از ناهار چیزى نخورد. باید بان كار ادامه داد تا اینكه یا دو یا چندین هفته آب پنج یا هفت عدد لیمو را نوشید. بعد از این باید مقدار آن را تقلیل داد تا اینكه در هر روز به یك عدد لیمو برسد. جوشانده سیب زمینى مخلوط با دمكرده شیرین بیان، داروئى مدر مى باشد و آن را در مورد سنگ كلیه و بند آمدن ادرار استعمال مى كنند.

براى معالجه، كلیه، رژیمهاى مخصوصى به كار مىرود كه در دوران آن رژیمها فقط آب انگور، لیمو، آب معدنى به كار مى برند و مهمتر از همه رژیم پیاز را مخصوصا در فصل بهار كه این میوه‌ها وجود ندارد به كار مى بندند.

رژیم پیاز وقتى تجویز مى شود كه بدن احتیاج به تخلیه و دفع سموم دارد و یا بافته‌هاى بدن اشخاص چاق پر از آب شده و آب آن باید تخلیه گردد.

 

درمان گیاهی دفع سنگ کلیه

مصرف گوجه فرنگى براى اشخاصى كه مبتلا به سنگ كلیه، هستند تجویز شده است.

آب پوست لوبیاى سبز به مقدار یك فنجان ناشتا اگر خورده شود نوشابه اى ادرار آور خیلى قوى است كه در سنگ كلیه و حبس البول مصرف آن تجویز شده است.

براى درمان سنگ كلیه تخم شلغم را بكوبید و به مقدار ٦ گرم در دمكرده برگ تیول مصرف كنید.

خربزه چون مدر است مصرف آن براى اشخاصى كه سنگ كلیه، دارند تجویز شده است ولى در هر حال خربزه باید كاملا رسیده باشد و كال نباشد و باید همیشه آن را قبل از غذا خورد.

جوشانده ریشه و برگ خشك توت فرنگى به مقدار ٤٠ گرم در لیتر آب در عوارض عفونت كلیه‌ها مفید است.

اگر گریپ فروت را صبح ناشتا مصرف كنید ادرار را زیاد كرده و سموم بدن را دفع مى كند، همچنین خود را تصفیه كرده و كلیه‌ها را پاك مى كند.

تره فرنگى داراى اسانس سولفوآزوته مى باشد و از لحاظ خاصیت ادرار آور آن، مدر درجه ی اول است كه در معالجه  درد كلیه و بیماریهاى كلیه از قبیل سنگ كلیه، بند آمدن ادرار و اوره آوردن، خدمات گرانبهائى را انجام مى دهد.

تره فرنگى كلیه‌ها را از سموم پاك مى كند.

 

مصرف كرفس قمرى به مبتلایان به بیمارى كلیه‌ها توصیه مى شود.

گو گردى كه در پیاز هست كمك مى كند كه كلیه‌ها از مواد مضرى كه ازخون دفع مىشود متورم نگردد وكامل سالم بماند.

بیست تا بیست و پنج گرم پوست ریشهء زرشك را در نیم لیتر آب سرد، ده تا پانزده دقیقه خیس كنید، بعد آن را روى آتش بگذارید تا به جوش آید، سپس آن را صاف و با شكر شیرین كنید و با هر وعده غذا یك فنجان بنوشید. براى معالجهء انواع سنگ كلیه توصیه و تجویز شده است.

 

آب لیمو بهترین ضد عفونى براى مجارى ادرار و كلیه‌ها مى باشد.

براى معالجهء قولنج كلیه، باید بادام تلخ را كوبیده و به شكل ضماد در آورده و آن را روى قسمتهایى كه درد مى كند گذاشت.

در بیمارى سنگ كلیه معالجهء معمولى با آب انگور در هر سه لیوان كوچك است كه باید در طول روز در ساعتهائى كه فاصله ء زیادى با صرف غذادارد نوشید.

 

در مورد سنگ كلیه صد گرم از برگ درخت گلابى و پوست سیب درختى را كه خشك شده و به اندازهء مساوى با یكدیگر مخلوط شده است دم بكنید و بخورید نتایج مفیدى خواهد بخشید.

دمكرده دم گیلاس، به مقدار ده گرم در یك لیتر آب، یك داروى مدر معروف عمومى جهانى است كه در مورد تورم مجارى ادرار مصرف مى كنند و با مصرف آن بطور عجیبى كلیه و مجارى ادرار شسته مى شود و شخص بهبود محسوسى در خود مى یابد.

مصرف دم كرده ی گیلاس حجم ادرار در حالى كه مواد اسیدى آن را كمّى كند، زیاد مى نماید.

اغلب، سى گرم دم گیلاس را در یك لیتر آب به مدت ده دقیقه مى جوشانند و آن را براى معالجهء عفونت كلیه‌ها و حبس البول و قولنج كلیوى مصرف مى نمایند. اگر دم گیلاس خشك را مصرف مى كنید، بهتر است قبل از مصرف آن دوازده ساعت آن را در آب سرد بخیسانید تا نرم شود.

 

روغن زیتون براى كلیه‌ها مفید است.

دم كرده گیاه زبان گنجشك به مقدار ٢٥ تا ٣٠ گرم در یك لیتر آب، ادرار آور است و براى درمان سنگ كلیه مفید است.

افرادى كه مبتلا به شن كلیه هستند از جوشانده كاكل ذرت باید استفاده كنند.

 

درمان ورم کلیه

براى بیمارى ورم كلیه از جوشانده سه قاشق سوپخورى تخم كتان در یك لیتر آب استفاده كنید.

براى درمان ورم كلیه‌ها، یك قاشق چایخورى گل طاووسى را در یك لیوان آبجوش مصرف كنید ولى نباید بیش از سه فنجان از دم كرده آن مصرف شود.

یك قاشق چایخورى گل خشك نیلوفر آبى را در یك فنجان آبجوش مدت 10 دقیقه دم كرده و روزى دو إلى سه فنجان براى درمان ورم كلیه مصرف كنید.

براى درمان ورم كلیه، میوهء درخت كاج را خورد نموده و مانند چاى دم كرده، از مطبوخ آن تا سه روز روزى سه استكان صبح و ظهر و شب میل نمایید.

كاكل ذرت را با پرسیاوش و ریشه غلیسا از هر كدام ٥ گرم جوشانده صبح ناشتا یك لیوان میل نمایید.

براى معالجه امراض كلیه‌ها باید آب انگورى كه زیاد شیرین نباشد نوشید و ناهار و شام هم بویون پیاز مصرف كرد و عصرها وقتى كه سه یا چهار ساعت از مصرف پیاز گذشته است، چند قاچ هندوانه خورد. این غذاها چون ادرار آور است سموم و فضول كلیه‌ها را خارج مى كنند و در نتیجه بعد از چندى كلیه‌ها سالم شده وكلیه توصیه مى شود.

خرفه ادرار آور است و مصرف آن به مبتلایان به سنگ كلیه تجویز مى شود.

 

توجه :اشخاصى كه دچار درد كلیه هستند باید از مصرف نمك خوددارى كنند وآب لیمو به جاى نمك طعام براى آنان تجویز مى گردد.

مارچوبه را بپزید و بعد آن را با كاهو و كمى پیاز و سیر خام مخلوط كردهو كمى روغن زیتون و آب لیمو به آن چاشنى زده بدون نمك بخورید، زیرا یك غذاى مدر و درمان كننده نفریت مى باشد ولى در خوردن مارچوبه زیاده روى نكنید.

پرتقال اسید سیتریك دارد كه اكسید دهنده است و در نتیجه، سم خون و سنگ و شن كلیه‌ها را از بین مىبرد و اگر با سیب زمینى تنورى و پنیر مصرف شود براى درد كلیه خوب است.

بادنجان كلیه‌ها را تقویت مى كند.

مصرف كرفس براى كلیه‌ها توصیه مى شود، زیرا داراى آهن، كلسیم، فسفور و منیزیم مى باشد كه تمام این مواد خاصیت كامل ضد عفونى خون و بافته  هاى بدن را دارند.

هنگام بهار وقتى شاخه‌هاى زیادى درخت مو را مى زنند از مقطع آنمایعى بىرنگ، بىبو و بىطعم خارج مىشود كه معروف به اشك مو مى باشد.

كسانى كه سنگ كلیه دارند اگر هر روز صبح ناشتا یك قاشق قهوه خورى اشك مو (با بریدن شاخه ای از درخت انگور که رو به پایین است می توانید اشک مو را تهیه نمایی) را بخورند سنگ كلیه آنها بر طرف خواهد شد.

احتیاط – اسفناج چون داراى نمك اسید اوكسالیك است براى اشخاصى كه سنگ كلیه دارند، مصرف آن منع شده است.

 

مطالب مرتبط :

گیاهان دارویی و درمان نازایی

بیماری های ریوی و درمان گیاهی آن

درمان گیاهی آسم و سرفه و برونشیت

ضعف قوای شهوانی (قوه باء) و درمان گیاهی آن

لاغری و درمان آن

دیابت (بیمارى قند) و درمان گیاهی آن

چاقى و درمان گیاهی آن

تصفیه خون با گیاهان دارویی

بیماریهاى كبد و درمان گیاهی آن

حساسیت (هیستامین) و درمان گیاهای آن

كك و مك و درمان گیاهی آن

میخچه و زگیل و درمان گیاهی آن

سیاتیك و درمان گیاهی آن

تهوع و دل بهم خوردگى(استفراغ) و درمان گیاهی آن

بهداشت زنان و درمان گیاهی مشکلات زنانه

همورئید (بواسیر) و درمان گیاهی آن

بیماریهاى قلبى و درمان گیاهی آن

هموفیلى (عدم انعقاد خون) و درمان گیاهی آن

اسپری ضد آفت آویشن زردبند

عفونتهاى داخلى و درمان گیاهی آن

اسهال و اسهال خونى و درمان گیاهی آن

اشتها و كم اشتهایى و درمان گیاهی آن

آنژین – گلو درد و درمان گیاهی آن

دل درد و درمان گیاهی آن

تشنج (seizures) و درمان گیاهی آن

نفخ و درمان گیاهی آن

رماتیسم و درمان گیاهی آن

كمر درد علت ها و درمان گیاهی آن

سردرد و میگرن و درمان گیاهی آن

کم خونی و درمان گیاهی آن

فشار خون و درمان گیاهی آن

درمان گیاهی بیماری های کلیه

درمان گیاهی تنگى نفس

بی خوابی و درمان گیاهی آن

درمان گیاهی گریپ – زكام – آنفلوانزا

تب و درمان گیاهی آن

درمان گیاهی بیماری های عصبی

درمان گیاهی ناراحتیهاى مجارى ادرار

درمان گیاهی آسم

درمان گیاهی اگزما ،خارش پوست و حساسیت (آلرژی)

درمان گیاهی یبوست

درمان گیاهی پسوریازیس

عوامل ریزش مو و درمان آن

عصاره گیاه دارویی انجدان رومی (درمان قطعی سنگ کلیه)
طبقه بندی:
بیماری شناسی
، 
درمان گیاهی، 

گیاهان دارویی
، 
برچسب ها:
درمان گیاهی،
بیماریهاى كلیه،
محافظت از کلیه ها،
درمان گیاهی درد کلیه،
دفع سنگ کلیه،
اختلالات مجارى ادرار،
قولنج كلیه،

Article source: http://exsirplant.mihanblog.com/post/353

نتایج جستجو فشار خون
        
N1484418982 گیاهان دارویی طب سنتی N1417722480 گیاهان دارویی طب سنتی N1417765965 گیاهان دارویی طب سنتی N1391918781 گیاهان دارویی طب سنتی
   
دانستنیهای فشار خون /اورجینال مجموعه ایروبیک کودکان به صورت اورجینال آموزش قدم به قدم تمرینات پرورش اندام و بدنسازی/اورجینال تغذیه در اسلام از زبان (دکتر روازاده) اورجینال
   

دانستنیهای فشار خون و روشهای نوین درمان

تصویری -با کیفیت عالی و به زبان فارسی

آموزش قدم به قدم تمرینات پرورش اندام و بدنسازی/اورجینال

+مقایسه طب سنتی با طب امروزی

   
13,900 تومان buy گیاهان دارویی طب سنتی9,500 تومان buy گیاهان دارویی طب سنتی9,000 تومان buy گیاهان دارویی طب سنتی8,700 تومان buy گیاهان دارویی طب سنتی
   
   
        
N1356519576 گیاهان دارویی طب سنتی N1355976865 گیاهان دارویی طب سنتی N1352718936 گیاهان دارویی طب سنتی N1487246534 گیاهان دارویی طب سنتی
   
آموزش حرفه ای شنا/اورجینال تغذیه در اسلام از زبان دکتر روازاده/اورجینال تغذیه در اسلام از زبان دکتر روازاده/اورجینال آموزش کامل تمرینات پرورش اندام و بدنسازی/اورجینال
   

آموزش شنای پروانه
شنای قورباغه
شنای کرال پشت
شنای آزادو...

سخنرانی استاد حکیم دکتر روازاده

سخنرانی استاد حکیم دکتر روازاده
 

آموزش پرورش اندام و بدنسازی کلیه حرکات و تمرین ها

   
4,900 تومان buy گیاهان دارویی طب سنتی14,400 تومان buy گیاهان دارویی طب سنتی12,000 تومان buy گیاهان دارویی طب سنتی12,000 تومان buy گیاهان دارویی طب سنتی
   
   
        
N1443342877 گیاهان دارویی طب سنتی N1352698240 گیاهان دارویی طب سنتی N1333052538 گیاهان دارویی طب سنتی N1470863227 گیاهان دارویی طب سنتی
   
مجموعه ای کامل از دانستنیهای دوران بارداری به همراه مجموعه آموزشی کودکیار(اورجینال)-551 آموزش حرفه ای شنا/اورجینال مجموعه موسیقی کلاسیک گردنبند سنگ کوارتز آبی H149
   

کاملترین مجموعه موجود در بازار

آموزش شنای پروانه
شنای قورباغه
شنای کرال پشت
شنای آزادو...

بیش از 100 ساعت موسیقی کلاسیک از نوابغ دنیای موسیقی
2DVD
اورجینال

گردنبند استیل طلایی سنگ کوارتز آبی

   
23,000 تومان buy گیاهان دارویی طب سنتی3,500 تومان buy گیاهان دارویی طب سنتی14,500 تومان buy گیاهان دارویی طب سنتی42,000 تومان buy گیاهان دارویی طب سنتی
   
   
        
N1470863133 گیاهان دارویی طب سنتی N1470862926 گیاهان دارویی طب سنتی N1470862751 گیاهان دارویی طب سنتی N1496055327 گیاهان دارویی طب سنتی
   
گردنبندسنگ کوارتز آبی H148 گردنبندسنگ کوارتز آبی H147 گردنبند سنگ کوارتز آبی H146 انگشتر استیل سنگ دلربا17 H277
   

گردنبند استیل طلایی سنگ کوارتز آبی

گردنبند استیل طلایی سنگ کوارتز آبی

گردنبنداستیل طلایی سنگ کوارتز آبی

انگشتر استیل طلایی سنگ دلربا سایز17.رنگ ثابت طرح طلا ضدحساسیت

   
42,000 تومان buy گیاهان دارویی طب سنتی42,000 تومان buy گیاهان دارویی طب سنتی42,000 تومان buy گیاهان دارویی طب سنتی22,000 تومان buy گیاهان دارویی طب سنتی
   
   
        
N1486138152 گیاهان دارویی طب سنتی N1486105480 گیاهان دارویی طب سنتی N1496918856 گیاهان دارویی طب سنتی N1461699695 گیاهان دارویی طب سنتی
   
نمک دریاچه ارومیه دانستنیهای دوران بارداری-551 گردنبند تمشک گردنبند رشته ای 7 سنگ معدنی
   

نمک خالص دریاچه ارومیه

شماره مجوز :155/25487

این گردنبنداز جنس گارنت بوده و ساخت کشور هند می باشد

گردنبندزیبایی از 7 سنگ سودالیت. عقیق .فیروزه . چشم ببر. امیتست ..

   
15,000 تومان buy گیاهان دارویی طب سنتی1,200 تومان buy گیاهان دارویی طب سنتی25,000 تومان buy گیاهان دارویی طب سنتی12,900 تومان buy گیاهان دارویی طب سنتی
   
   
        
N1461698532 گیاهان دارویی طب سنتی N1354102036 گیاهان دارویی طب سنتی N1437360643 گیاهان دارویی طب سنتی N1362930855 گیاهان دارویی طب سنتی
   
گردنبند سنگ معدنی سودالیت (شفا بخش) دانستنیهای فشار خون /اورجینال مجموعه بیست و هفتم کتاب‌های پزشکی؛ هماتولوژی آموزش ایروبیک بانوان / اورجینال
   

سنگی موثر برای فشار خون بالاو تپش قلب است

دانستنیهای فشار خون و روشهای نوین درمان
 

آرشیوی بی‌نظیر شامل بیش از 100 کتاب در زمینه هماتولوژی

اندام متناسب ، بدنی سالم ، روحیه ای شاداب با ایربیک

   
5,900 تومان buy گیاهان دارویی طب سنتی13,900 تومان buy گیاهان دارویی طب سنتی36,000 تومان buy گیاهان دارویی طب سنتی9,900 تومان buy گیاهان دارویی طب سنتی
   
   
        
N1356468929 گیاهان دارویی طب سنتی N1396228355 گیاهان دارویی طب سنتی N1396219357 گیاهان دارویی طب سنتی N1389014153 گیاهان دارویی طب سنتی
   
آموزش ورزش یوگا و مدیتیشن yoga اورجینال ست مغناطیسی دستبند و گردنبند ست مغناطیسی دستبند و گردنبند تسبیح دلربا
   

اورجینال
شماره مجوز: 155/13066

ست مغناطیسی دستبند و گردنبند

ست مغناطیسی دستبند و گردنبند

تسبیح دلربا 33 دانه درشت کد 10074

   
8,000 تومان buy گیاهان دارویی طب سنتی30,000 تومان buy گیاهان دارویی طب سنتی30,000 تومان buy گیاهان دارویی طب سنتی30,000 تومان buy گیاهان دارویی طب سنتی
   
   
        
N1389013519 گیاهان دارویی طب سنتی N1319208311 گیاهان دارویی طب سنتی N1308426929 گیاهان دارویی طب سنتی N1316675599 گیاهان دارویی طب سنتی
   
تسبیح دلربا سیفر کال Safer Call برچسب اشعه گیر موبایل گوشیها برچسب اشعه گیر ضد اشعه موبایل سیفر کال Safer Call (ساخت آلمان) طرح توجیهی تولید تجهیزات ورزشی و فیزیوتراپی الکترونیکی
   

تسبیح دلربا 101 دانه کد 10077

مولفه اطلاعات انرژی نوسانات فنی را ساماندهی کرده پتانسیل منفی آنرا زدوده و...

مولفه اطلاعات انرژی نوسانات فنی را ساماندهی کرده پتانسیل منفی آنرا زدوده و...

تجهیزات مورد استفاده در فیزیوتراپی بسیار متنوع و متعدد است

   
32,000 تومان buy گیاهان دارویی طب سنتی15,000 تومان buy گیاهان دارویی طب سنتی15,000 تومان buy گیاهان دارویی طب سنتی14,000 تومان buy گیاهان دارویی طب سنتی
   
   
        
N1331454762 گیاهان دارویی طب سنتی N1331625995 گیاهان دارویی طب سنتی N1331626892 گیاهان دارویی طب سنتی N1331626239 گیاهان دارویی طب سنتی
   
طرح توجیهی تولید روغن زیتون -اورجینال طرح توجیهی تولید بیسکویت و ویفر با جایگرینی قند مایع خرما به جای شکر -اورجینال طرح توجیهی تولید نوشابه های غیر الکلی و انرژی زا با قند مایع خرما -اورجینال طرح توجیهی تولید کیک و کلوچه با جایگرینی قند مایع خرما به جای شکر -اورجینال
   

آخرین وکاملترین ورژن طرح توجیهی تائید شده و قابل اجرا در سراسر کشور با وام بانکی

آخرین وکاملترین ورژن طرح توجیهی تائید شده و قابل اجرا در سراسر کشور با وام بانکی

آخرین وکاملترین ورژن طرح توجیهی تائید شده و قابل اجرا در سراسر کشور با وام بانکی

آخرین وکاملترین ورژن طرح توجیهی تائید شده و قابل اجرا در سراسر کشور با وام بانکی

   
14,000 تومان buy گیاهان دارویی طب سنتی14,000 تومان buy گیاهان دارویی طب سنتی14,000 تومان buy گیاهان دارویی طب سنتی14,000 تومان buy گیاهان دارویی طب سنتی
   
   
        
N1323707994 گیاهان دارویی طب سنتی N1484910056 گیاهان دارویی طب سنتی N1384246299 گیاهان دارویی طب سنتی N1384066905 گیاهان دارویی طب سنتی
   
طرح توجیهی تولید روغن تصفیه شده و چای برگ درخت زیتون -اورجینال کتاب دانستی هایی درباره بدن انسان – قلب و گردش خون - همراه با دی وی دی مراقب قلبتان باشید کاهش فشار خون بالا
   

آخرین وکاملترین ورژن طرح توجیهی تائید شده و قابل اجرا در سراسر کشور با وام بانکی

نویسنده / مترجم : آنا کلیبورن /دکتر علیرضا منجمی

مرقب قلبتان باشید

کتابی از موسسه ی ملی
قلب - ریه و خون امریکا
برای زنان

کتاب کاهش فشار خون بالا

   
14,000 تومان buy گیاهان دارویی طب سنتی13,100 تومان buy گیاهان دارویی طب سنتی3,200 تومان buy گیاهان دارویی طب سنتی5,800 تومان buy گیاهان دارویی طب سنتی
   
   

  صفحه:

 
1 2 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code