نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های …

نوشته شده در موضوع دسته‌بندی نشده در 06 اکتبر 2017

خطرات ناشی از ارسال پارازیت های ماهواره ای نصب دکل‌هاي BTS در مناطق مسکوني

 83e91 56565685865876 225x300 نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ...

تحقیقات پزشکی در نقاط محتلف جهان نشان می دهد که امواج الکترومغناطيس که به طور عمده به دنبال نصب دکل‌هاي BTS در مناطق مسکوني و همچنین جدیدا از طرف دکلهای پارازیت انداز ماهواره ای  منتشر مي‌شود، باعث بروز مشکلات خوني و مغزي براي ساکناني که در نزدیکترین ميدان مغناطيسي تاثيرگذار اين امواج زندگي مي‌کنند، می شود .تحقیقات زیادی در جهان انجام شده که اثرات خطرناک امواج مختلف رادیوئی یا راداری و الکترومغناطیس بر سلامت انسان را اثبات می کند .

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز  ،  در حالی که ساكنان دره نيودنور كانادا به منظور حفظ طبيعت، محيط زيست و نگراني از سلامت خود خواستار جلوگيري از نصب يك دستگاه آنتن پوشش دهنده ارتباطات موبايل و اينترنت در اين دره شده اند  ، اپراتورها ی نلفن همراه در ایران پشت بام  آپارتمانها و حیاط خانه ها ی مسكوني مردم  در فضاي 60 تا 100 متر را با بهاي 3 ميليون تومان در سال اجاره مي‌كنند و اين در حالي است كه اغلب اين فضاها از استاندارد و استحكام لازم برخوردار نيستند و اگر اتفاقي براي آن خانه مسكوني بيفتد هيچ نهادي پاسخگو نخواهد بود.

  

گرچه مسوولین وزارت ارتباطات کشور ایران مدعی هستند که پارازیت های ماهواره ای مانند تشعشعات آنتن های  BTS  تلفن همراه ( موبایل ) هیچ خطری را برای انسان ها ایجاد نمی کند و نباید واهمه ای از ارسال آنها داشت. اما نتیجه تحقیقات نشان می دهد که این امواج بر سلامتی افرادی که در نزدکترین فاصله از این امواج قرار دارند تاثیرات بسیار زیانباری دارد .

البته میزان تشعشعات ارسال شده و مناطق آلوده به پارازیت های ماهواره ای ارسالی و همچنین منازل مسکونی که دکلهای  BTS  تلفن همراه ( موبایل ) بر روی آنها نصب شده باعث اختلاف در تاثیر این امواج بر بدن افراد گوناگون خواهد شد .

میزان اثر گذاری امواج مغناطیسی که برای اخلال و یا ارسال سیگنال های صوتی و تصویری و یا پارازیت های متقابل در فضا منتشر می شوند، به دو عامل شدت امواج و میزان در معرض بودن انسان بستگی دارد.

دانشمندان می گویند آنتن‌هاي BTS  تلفن همراه و از آن بدتر  پارازیت های ماهواره ای تشعشعات الکترومغناطيسي از خود ساطع مي‌کنند که قرار گرفتن در معرض اين امواج در درازمدت مشکلات مختلفي از جمله سردرد، سرگيجه، مشکلات و تحريکات عصبي و… را براي فرد ايجاد خواهد کرد .

تحقیقات نشان داده که کرومزمهای Y که جنسیت نر دارند به علت حساسیت بالا و در صورت تداوم امواج می توانند به شدت تخریب شوند. با این حال اختلالات جنسیتی و خونی و مغزی از اثرات اثبات شده این امواج  برای انسانهائی است که در معرض جدی قرار دارند .

لازم به ذکر است بيشتر آنتن‌هاي تلفن همراه  BTS  که از سوي اپراتورهاي تلفن همراه در کشور ایران نصب شده‌ است مجوز ايمني وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی کشور ایران را ندارند و اصولا در رابطه با دکلهای ارسال پارازیت های ماهواره ای کسی لزوم مشاوره با وزارت بهداشت ایران را احساس نکرده است .

مشخص شده است  هر تشعشی در درازمدت اثراتی را بر سلولهای مغزی و سیستم عصبی فرد بر جای می گذارد و باید بررسی کرد که پارازیت های ماهواره ای چه خطراتی را بر سلامت انسان ها برجای خواهند گذاشت.

محققین می گویند که اين امواج نه تنها روي انسان بلکه روي ساير موجودات نيز تاثيرات سوء ايجاد مي‌کنند به طوري که برخورد اين امواج با انسان و ساير موجودات باعث بروز اختلالات خوني اعم از موتاسيون (جهش‌هاي خوني) مي‌شود که در نهايت از عوامل بروز سرطان است .

سیستمی که در ایران از طریق آن به تولید و ارسال امواج پارازیت دست می زد  احتمالا از گروه  “Terrestrial Interference”  است و امواج تولید شده از آن با عنوان امواج زميني راديويي يا مايكرو ويو شناخته مي شوند. این امواج همانند سيگنال از یک برج راديويي فرستاده شده و بر روي سيگنالهاي اصلي ماهواره سوار مي شوند و باعث مي شوند كه تصاوير ماهواره بصورت شطرنجي ديده شوند. نمونه کوچکی از این امواج مایکرو ویو با طول موج متفاوت در دستگاه های آشپزی داخل آشپزخانه ها وجود دارد که باعث پخته شدن غذا می شود .

برای آنکه به توان در کانالهای ماهواره ای اختلال ایجاد کرد باید امواجی با فركانس های مایكروویو در محدوده 3 مگاهرتز تا 300 گیگا هرتز برسد و همچنین باید آنتنی به طور صحیح مقابل ماهواره قرار گیرد تا امواج به طور موازی، با آن برخورد و در كانون جمع شود. در كانون نیز باید عنصری باشد كه بتواند سیگناهای چند گیگا هرتز را به فركانس های VHF یا ْUHF تبدیل كند. این عنصر همان LNB است كه با دارا بودن كمترین نویز می تواند سیگنال ضعیفی را كه در فاصله 72 هزار كیلومتر رفت و برگشت داشته، به فركانس قابل نمایش تبدیل كند . مشخصاً توان این پارازیت اندازها باید بیشتر از امواج ارسال شده باشد در این راستا اسیلاتورهایی در پهنای باند مایكروویو استفاده شده كه تمامی كانال های ماهواره ای را دچار اختلال كند .

امواج الكترومغناطیس در قسمت های عضلانی بدن نسبت به بافت های چربی، عمق نفوذ كمتر و جذب بیشتری دارند، لذا امواج مایكروویو بر روی بافت های عضلانی بیشترین تاثیر رادارد و این امواج پس از نفوذ نوعی اثر گرمایی در بدن تولید می كنند .

 7e13a 45654645645 نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ...

دانشمندان تاکید میکنند که شدت امواج الكترونیكی كه دستگاههای ارسال پارازیت ماهواره ای پخش می شوند، از حد معمول بسیار بالاتر و برای انسان خطرناك است . لازم به ذکر است هر چه این امواج مدت بیشتری با بدن برخورد داشته باشد، خطرناك تر خواهند بود. از طرفی زمان برخورد این امواج هم آثار خاص خود را به دنبال دارد. مثلاً برخورد امواج به بدن در زمان خواب، احتمال ابتلا به سرطان زا افزایش می دهد .

جالب است که بدانید این كار هزینه های بسیار زیادی دارد و تكنولوژی خاصی را می طلبد، ارسال این پارازیت های ماهواره ای  در شهر تهران در ساعت هایی از شبانه روز قطع می شود که  فقط به دلیل اختلالات در فعالیت ATM  (مورد استفاده در عابر بانك ها) بانكی  است و علت اینکه این كار 24 ساعته انجام نمی شود سلامتی انسانها نیست وگرنه با قدرت و میزان زیادی پارازیت در سطح شهر تهران  ارسال می شد .

* نتایج تحقیقات گذشته :

در سال 1994 “ریچارد آلبنز” محقق امواج  بر بدن گزارش داد  که در مورد اساس سیستم های نیروی هوایی ، گزارش داد که پالسهای الکترومغناطیسی با موج کوتاه ، از نوع ساتع شونده بوسیله “PAVE PAWS” و رادارهای هم فاز مشابه ممکن است باعث ایجاد آسیبهای مکانیکی از طریق آنچه که پیش ماده و لازمه تشعشع نامیده می شود ، شود. در طی یک دوره معین او چنین نتیجه گیری کرد که انفجارهای ثانویه رادیویی در داخل بافتهای زنده زمانیکه بوسیله پالسهای رادار ضربه می خورند ، اتفاق می افتد. پیش ماده تشعشع یکی دیگر از منابه بالقوه و ثانویه هست، که باعث آسیب بافت زنده می شود، که در استانداردهای پرتودهی نادیده گرفته شده است.

اکنون ثابت شده است که تشعشعات موبایل بر روی  پروتئینهایی که در سلولهای رشد یافته در آزمایشگاه که از خون شناور انسان گرفته شده است اثر می گذارد .

گرچه پیش بین می شود  ميزان امواج ساطع شده از بعضي آنتن هاي BTS  موبایل و ارسال کننده های پارازیت ماهواره ای در مناطق پرجمعيت شهر  تهران بيشتر از حد استاندارد بين المللي است و می تواند باعث ايجاد عوارض و آثار سوء شود اما کشور  ایران برخلاف بسياري از كشورها ی جهان فاقد موسسه اي مستقل براي سنجش ميزان انرژي ساطع شده از آنتن هاي BTS است .

ما به شهروندان توصيه مي‌كنيم پشت بام و حیاط خانه خود را براي نصب دكل آنتن هاي BTS اجاره ندهند و سلامت خود و ديگر شهروندان را به خطر نيندازند . همچنین به مجلس ایران پیشنهاد می کنیم به عنوان حامی سلامت مردم خواستار پاسخگویی نهادهایی باشد که مبادرت به نصب این دکها نمورده اند و لازم است وزارت بهداشت نقش خود را به عنوان متولی سلامت مردم ایفا نماید و مبادرت به راه اندازی موسسه ای جهت کنترل و نظارت بر میزان اشعه و ندوین دستورالعمل نظارتی و اجرایی بنماید .

Article source: http://www.pezeshk.us/?p=17760

نتایج جستجو فشار خون
               
N1484418982 نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ... N1417722480 نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ... N1417765965 نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ... N1391918781 نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ...
     
دانستنیهای فشار خون /اورجینال مجموعه ایروبیک کودکان به صورت اورجینال آموزش قدم به قدم تمرینات پرورش اندام و بدنسازی/اورجینال تغذیه در اسلام از زبان (دکتر روازاده) اورجینال
     

دانستنیهای فشار خون و روشهای نوین درمان

تصویری -با کیفیت عالی و به زبان فارسی

آموزش قدم به قدم تمرینات پرورش اندام و بدنسازی/اورجینال

+مقایسه طب سنتی با طب امروزی

     
13,900 تومان buy نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ... 9,500 تومان buy نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ... 9,000 تومان buy نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ... 8,700 تومان buy نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ...
     
     
               
N1356519576 نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ... N1355976865 نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ... N1352718936 نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ... N1487246534 نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ...
     
آموزش حرفه ای شنا/اورجینال تغذیه در اسلام از زبان دکتر روازاده/اورجینال تغذیه در اسلام از زبان دکتر روازاده/اورجینال آموزش کامل تمرینات پرورش اندام و بدنسازی/اورجینال
     

آموزش شنای پروانه
شنای قورباغه
شنای کرال پشت
شنای آزادو...

سخنرانی استاد حکیم دکتر روازاده

سخنرانی استاد حکیم دکتر روازاده
 

آموزش پرورش اندام و بدنسازی کلیه حرکات و تمرین ها

     
4,900 تومان buy نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ... 14,400 تومان buy نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ... 12,000 تومان buy نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ... 12,000 تومان buy نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ...
     
     
               
N1443342877 نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ... N1352698240 نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ... N1333052538 نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ... N1470863227 نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ...
     
مجموعه ای کامل از دانستنیهای دوران بارداری به همراه مجموعه آموزشی کودکیار(اورجینال)-551 آموزش حرفه ای شنا/اورجینال مجموعه موسیقی کلاسیک گردنبند سنگ کوارتز آبی H149
     

کاملترین مجموعه موجود در بازار

آموزش شنای پروانه
شنای قورباغه
شنای کرال پشت
شنای آزادو...

بیش از 100 ساعت موسیقی کلاسیک از نوابغ دنیای موسیقی
2DVD
اورجینال

گردنبند استیل طلایی سنگ کوارتز آبی

     
23,000 تومان buy نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ... 3,500 تومان buy نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ... 14,500 تومان buy نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ... 42,000 تومان buy نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ...
     
     
               
N1470863133 نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ... N1470862926 نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ... N1470862751 نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ... N1496055327 نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ...
     
گردنبندسنگ کوارتز آبی H148 گردنبندسنگ کوارتز آبی H147 گردنبند سنگ کوارتز آبی H146 انگشتر استیل سنگ دلربا17 H277
     

گردنبند استیل طلایی سنگ کوارتز آبی

گردنبند استیل طلایی سنگ کوارتز آبی

گردنبنداستیل طلایی سنگ کوارتز آبی

انگشتر استیل طلایی سنگ دلربا سایز17.رنگ ثابت طرح طلا ضدحساسیت

     
42,000 تومان buy نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ... 42,000 تومان buy نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ... 42,000 تومان buy نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ... 22,000 تومان buy نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ...
     
     
               
N1486138152 نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ... N1486105480 نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ... N1496918856 نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ... N1461699695 نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ...
     
نمک دریاچه ارومیه دانستنیهای دوران بارداری-551 گردنبند تمشک گردنبند رشته ای 7 سنگ معدنی
     

نمک خالص دریاچه ارومیه

شماره مجوز :155/25487

این گردنبنداز جنس گارنت بوده و ساخت کشور هند می باشد

گردنبندزیبایی از 7 سنگ سودالیت. عقیق .فیروزه . چشم ببر. امیتست ..

     
15,000 تومان buy نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ... 1,200 تومان buy نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ... 25,000 تومان buy نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ... 12,900 تومان buy نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ...
     
     
               
N1461698532 نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ... N1354102036 نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ... N1437360643 نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ... N1362930855 نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ...
     
گردنبند سنگ معدنی سودالیت (شفا بخش) دانستنیهای فشار خون /اورجینال مجموعه بیست و هفتم کتاب‌های پزشکی؛ هماتولوژی آموزش ایروبیک بانوان / اورجینال
     

سنگی موثر برای فشار خون بالاو تپش قلب است

دانستنیهای فشار خون و روشهای نوین درمان
 

آرشیوی بی‌نظیر شامل بیش از 100 کتاب در زمینه هماتولوژی

اندام متناسب ، بدنی سالم ، روحیه ای شاداب با ایربیک

     
5,900 تومان buy نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ... 13,900 تومان buy نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ... 36,000 تومان buy نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ... 9,900 تومان buy نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ...
     
     
               
N1356468929 نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ... N1396228355 نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ... N1396219357 نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ... N1389014153 نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ...
     
آموزش ورزش یوگا و مدیتیشن yoga اورجینال ست مغناطیسی دستبند و گردنبند ست مغناطیسی دستبند و گردنبند تسبیح دلربا
     

اورجینال
شماره مجوز: 155/13066

ست مغناطیسی دستبند و گردنبند

ست مغناطیسی دستبند و گردنبند

تسبیح دلربا 33 دانه درشت کد 10074

     
8,000 تومان buy نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ... 30,000 تومان buy نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ... 30,000 تومان buy نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ... 30,000 تومان buy نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ...
     
     
               
N1389013519 نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ... N1319208311 نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ... N1308426929 نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ... N1316675599 نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ...
     
تسبیح دلربا سیفر کال Safer Call برچسب اشعه گیر موبایل گوشیها برچسب اشعه گیر ضد اشعه موبایل سیفر کال Safer Call (ساخت آلمان) طرح توجیهی تولید تجهیزات ورزشی و فیزیوتراپی الکترونیکی
     

تسبیح دلربا 101 دانه کد 10077

مولفه اطلاعات انرژی نوسانات فنی را ساماندهی کرده پتانسیل منفی آنرا زدوده و...

مولفه اطلاعات انرژی نوسانات فنی را ساماندهی کرده پتانسیل منفی آنرا زدوده و...

تجهیزات مورد استفاده در فیزیوتراپی بسیار متنوع و متعدد است

     
32,000 تومان buy نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ... 15,000 تومان buy نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ... 15,000 تومان buy نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ... 14,000 تومان buy نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ...
     
     
               
N1331454762 نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ... N1331625995 نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ... N1331626892 نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ... N1331626239 نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ...
     
طرح توجیهی تولید روغن زیتون -اورجینال طرح توجیهی تولید بیسکویت و ویفر با جایگرینی قند مایع خرما به جای شکر -اورجینال طرح توجیهی تولید نوشابه های غیر الکلی و انرژی زا با قند مایع خرما -اورجینال طرح توجیهی تولید کیک و کلوچه با جایگرینی قند مایع خرما به جای شکر -اورجینال
     

آخرین وکاملترین ورژن طرح توجیهی تائید شده و قابل اجرا در سراسر کشور با وام بانکی

آخرین وکاملترین ورژن طرح توجیهی تائید شده و قابل اجرا در سراسر کشور با وام بانکی

آخرین وکاملترین ورژن طرح توجیهی تائید شده و قابل اجرا در سراسر کشور با وام بانکی

آخرین وکاملترین ورژن طرح توجیهی تائید شده و قابل اجرا در سراسر کشور با وام بانکی

     
14,000 تومان buy نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ... 14,000 تومان buy نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ... 14,000 تومان buy نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ... 14,000 تومان buy نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ...
     
     
               
N1323707994 نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ... N1484910056 نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ... N1384246299 نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ... N1384066905 نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ...
     
طرح توجیهی تولید روغن تصفیه شده و چای برگ درخت زیتون -اورجینال کتاب دانستی هایی درباره بدن انسان – قلب و گردش خون - همراه با دی وی دی مراقب قلبتان باشید کاهش فشار خون بالا
     

آخرین وکاملترین ورژن طرح توجیهی تائید شده و قابل اجرا در سراسر کشور با وام بانکی

نویسنده / مترجم : آنا کلیبورن /دکتر علیرضا منجمی

مرقب قلبتان باشید

کتابی از موسسه ی ملی
قلب - ریه و خون امریکا
برای زنان

کتاب کاهش فشار خون بالا

     
14,000 تومان buy نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ... 13,100 تومان buy نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ... 3,200 تومان buy نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ... 5,800 تومان buy نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ...
     
     

  صفحه:

 
1 2  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code