فشار خون بالا؛ روش های برای کنترل فشارخون/ غلبه بر فشار …

نوشته شده در موضوع فشارخون در 12 نوامبر 2017
فشار خون بالا
فشار خون بالا

فشار خون بالا ؛ روش هایی برای کنترل فشارخون

حدود ۳۰ میلیون آمریکایی دچار فشارخون بالا هستند که بعد از سینوزیت و آرتریت ( التهاب مفاصل ) ، سومین بیماری مزمن شایع در آمریکاست . اما مهم تر از میزان شیوع آن، تأثیری است که این بیماری برای سالمندان آمریکا دارد. علاوه بر عوامل خطر حملهٔ قلبی ، فشارخون عامل تعیین کننده ای در حملهٔ قلبی بعد از ۹۵ سالگی است .

حدود ۷۰٪ بیمارانی که به عنوان فشارخون خفیف شناخته می شوند ، فشار دیاستولی ( فشار حداقل ) بین ۹۰ تا ۱۰۵ میلیمتر دارند. امروزه تأکید بر درمان غیر دارویی است.

فشار خون بالا

دکتر فورمن کاپلان میگوید: امروزه همه معتقدند در بیماران فشارخون خفیف، درمان غیر دارویی باید در خط اول دفاع قرار گیرد. درمانهای غیر دارویی به این شرح است :

مراقب وزن خود باشید .

دکتر کاپلان می گوید : اگرچه تعداد زیادی از این افراد چاق نیستند ، اما احتمال ابتلای افراد چاقی ۳ برابر افراد دارای وزن طبیعی است . وجود حدود ۲۰٪ اضافه وزن ، چاقی محسوب میشود ولی لازم نیست که کل این ۲۰٪ اضافی را کاهش دهید. یک مطالعه در فلسطین اشغالی نشان داد که افراد چاق دارای فشار خون خفیف می توانند با کم کردن نصف وزن اضافی خود، به فشار طبیعی برسند.

عادت های مصرف نمک را تغییر دهید .

رابطهٔ بین فشارخون و سدیم هرگز به طور قطع ثابت نشده است. اما آنچه مشخص شده این است که یک گروه افراد فشار خونی به نمک حساس هستند و شما ممکن است یکی از آنها باشید. راهی وجود ندارد که مشخص شود شما به نمک حساس هستید یا نه. مگر اینکه رژیم کم نمک بگیرید و بینید که چه تأثیری بر فشارخون شما دارد. بنابراین به همهٔ افراد فشارخونی توصیه میشود که میزان مصرف نمک خود را به 5 گرم کاهش دهند و امیدوار باشند که اثر خوبی دارد.

به هیچ وجه الکل مصرف نکنید.

چون رابطهٔ بین مصرف الکل و فشارخون کاملاً ثابت شده است ، افراد فشارخونی باید الکل را کنار بگذارند.

فشار خون بالا

لطفاً به من پتاسیم بدهید.

دکتر جورج می گوید : افزایش مصرف مواد معدنی ممکن است در کنترل فشارخون بالا مفید باشد. تعداد افرادی که به مصرف پتاسیم پاسخ مثبت می دهند، بستگی به مدت مطالعات داشست . یعنی در یک مطالعه دو هفته ای ۳۰٪ و در یک مطالعه هشت هفته ای ۷۰٪، کاهش فشارخون داشتیم . وی معتقد است : میزان کل پتاسیم مصرفی به اندازهٔ نسبت صحیح سدیم به پتاسیم رژیم شما مهم نیست . اگر شما در رژیم غذایی تان ۲ گرم سدیم ( معادل ۵ گرم نمک سفره ) مصرف می کنید، نباید بیش از ۹ گرم پتاسیم مصرف کنید، در حالی که سیب زمینی ، میوه تازه و ماهی پر از پتاسیم هستند.

از کلسیم بیشتر استفاده کنید.

به نظر می رسد ، کلسیم دارای اثر مثبتی بر بعضی افراد باشد، تحقیقات دربارهٔ اثرات مفید کلسیم همچنان ادامه دارد . به نظر میرسد که افراد فشارخونی که به مصرف نمک حساسند، همان هایی هستند که به مصرف کلسیم پاسخ مناسب می دهند؛ بنابراین اگر نمک برای شما مضر است ، کلسیم مفید است .

از ورزش های ایزومتریک بپرهیزید.

ورزش به عنوان بخشی از برنامهٔ کاهش فشارخون در کمک به درمان ، مؤثر است ؛ اما باید از تمرین های ایزومتریک نظیر وزنه برداری پرهیز کرد چون این ورزشی ها می توانند به طور موقت ، فشارخون را به سرعت بالا ببرند.

به جای آن از ورزشهای هوازی استفاده کنید.

علی رغم اثرات مفید ورزش های هوازی ، اصلی ترین توصیه، رعایت جوانب احتیاط در انجام این تمرین هاست. روبرت کید میگوید: ما اغلب به مردم توصیه می کنیم که پیاده روی سریع را با ۰۰؛ متر شروع کنند و بعد کم کم آن را زیاد می کنیم تا به  ۱٦ متر برسد، اما فقط بعد از معاینه فیزیکی و در صورت امکان تست ورزش ، آنها را به دویدن تشویق می کنیم.

فشار خون بالا

دلیل مؤثر بودن ورزش این است که باعث گشاد شدن عروق خونی می شود و فشار خون کاهش مییابد. اگرچه در طول ورزش ، فشارخون به بالارفتن تمایل دارد، ولی هنگامی که ورزش تمام می شود، پایین می آید و هنگامی که دوباره بالا میرود، به میزان قبلی افزایش نمییابد، شنا، پیادهروی و دوچرخه سواری، همگی برای فشارخون مفیدند، شما نباید بدوید، ولی می توانید همین مقدار کار را هنگامی که پیادهروی می کنید، انجام دهید اما با صرف زمان بیشتر.

به گیاه خواری فکر کنید.

مطالعات نشان داده است که گیاهخواران ، فشارخون پایین تری نسبت به جمعیت عمومی دارند، تقریباً ۱۰ – ۱۵ میلیمتر جیوه پایین تر؛ نکتهٔ عجیب اینکه هیچ کس نمیداند دقیقاً چرا؟

دکتر کاپلان می گوید: شاید به این دلیل است که افراد گیاهخوار تمایل کمتری به مصرف سیگار و یا نوشیدن و خوردن بیش از حد دارند.

فشارخون خود را اندازه بگیرید.

دکتر کاپلان میگوید: اندازه گیری فشارخون در خانه، باید رایج شود. زیرا این روش می تواند به شما بفهماند که رژیم ، ورزش و دارو درمانی چه تأثیری بر فشارخون شما داشته است.

سعی کنید شاد و خوشحال باشید .

مطالعات نشان داده است که حالات عاطفی نقش مهمی در نوسان فشارخون دارند. کنترل روزانهٔ فشارخون نشان داده که خوشحالی باعث کاهش فشارخون سیستولیک (فشارخون حداکثر ) می شود، در حالی که عصبانیت، فشارخون دیاس تولیک (فشارخون حداقل) را بالا میبرد. محققان عقیده دارند که تغییرات فشارخون، مستقیماً با میزان شدت حالات عاطفی ارتباط دارد، همچنین آنها میگویند: عصبانیتی که در خارج خانه به وجود می اید، نسبت به داخل خانه ، به طور قابل ملاحظهای باعث افزایش بیشتر فشارخون می شود.

فشارخون بدخیم ؛ یک فشار مرگبار

اگر فشارخون درمان نشود، به تدریج افزایش پیدا خواهد کرد و در طول چند سال ، به طور ثابتی زیاد می شود. افزایش سریع و ناگهانی فشارخون می تواند نشانهٔ شروع فشارخون بدخیم باشد.

اگر چه این نوع ، نادر است ولی بسیار خطرناک است و باید به وسیلهٔ پزشک کنترل شود فشارخون بدخیم می تواند به رگهای خونی کلیه ، چشم و مغز آسیب برساند و اگر درمان نشود می تواند بعد از ۹ ماه مرگبار باشد .

خوشبختانه ، فشارخون بدخیم را می توان با تزریقات داخل وریدی داروهای مناسب، سریعاً کنترل کرد. اما تشخیص و درمان سریع آن ضروری است .

فشار خون بالا
فشار خون بالا

سعی کنید کمتر حرف بزنید .

تحقیقات نشان داده است که هرگونه صحبت و ارتباط اجتماعی می تواند باعث افزایش فشارخون شود . محققان دانشگاه ماریلند یافته اند که صحبت کردن می تواند ۱۰- ۱۵٪ باعث افزایش فشارخون شود . این اثر مختص حرف زدن نیست حتی کاربرد زبان اشاره نیز می تواند باعث افزایش قابل توجهی در فشارخون شود .

فشارخون همسرتان را نیز کنترل کنید .

شاید شما این جمله را شنیده اید که همسران ، بعد از چند سال زندگی مشترک ، به یکدیگر شبیه تر می شوند. اما محققان ارتباط عجیب تری را کشف کرده اند و آن اینکه ، هر چه مدت ازدواج زوجین بیشتر باشد ، فشارخونشان شبیه تر است ؛ محققان می گویند : این اثر، احتمالا به علت استرس های مشترک و یا عوامل عاطفی دیگر است.

راههای کلیدی برای رهایی از فشارخون پایین

بعضی از مردم دچار مشکل فشارخون پایین هستند و ممکن است در صورت ایستادن ناگهانی به احساس گیجی و حتی غش کردن دچار شوند. در خیلی از موارد، فشارخون پایین به دلیل مصرف داروهای کاهش دهنده فشارخون مانند دیورتیکها (مدرها) میباشد. داروهای خاص قلبی ، آرام بخش ها و داروهای ضدافسردگی نیز از این داروها هستند. اگر این طور است باید برای تغییر داروها به پزشک مراجعه کنید. یک سری کارها را قبل از مراجعه به پزشک می توانید انجام دهید.

فعالیت شدید را امتحان کنید.

مطالعات نشان داده که اعمال فیزیکی نسبتاً ساده ای که فشارخون را به طور لحظه ای بالا میبرد، میتواند فشار پایین را جبران کند. مثلاً فشردن ایزومتریک دست ها قبل از بلند شدن ، میتواند فشارخون را به اندازهٔ کافی بالا ببرد تا در برابر کاهش لحظهای فشارخون در لحظهٔ ایستادن مقابله کند.

فشار خون بالا
فشار خون بالا

چند مسأله ریاضی را حل کنید.

محققانی که اثر به هم فشردگی دست را ثابت کردهاند، به طور شگفت انگیزی دریافتند که انجام مسایل ذهنی پیچیده ریاضی ( مانند کم کردن عدد ۷ از ۱۰۰ تا اینکه به صفر نزدیک شویم ) فشارخون را بالا میبرد و افت فشارخون را حتی بیشتر از فعالیت فیزیکی جبران می کند.

وعدهٔ غذایی را به میزان کمتر و در دفعات بیشتر بخورید.

اگر بعد از غذا خوردن ، دچار افت فشار می شوید، سعی کنید با حجم کمتر و به دفعات بیشتر ، در طول روز غذا بخورید. شاید یک دلیل این مشکل ، مصرف کم نمک و مایعات به توصیه پزشکتان باشد .

در حالت شیبدار بخوابید.

ممکن است روش و حالت خواب در کنترل فشارخون پایین مهم باشد. طوری بخوابید که سر رختخواب ۲۰ – ۳۰ سانتیمتر بالاتر از سطح پاها باشد. هنگام برخاستن ، به آرامی بنشینید و پاها را از کنار تخت به مدت چند ثانیه آویزان کنید.

 

Article source: http://azmanbepors.com/health/%D9%81%D8%B4%D8%A7%D8%B1-%D8%AE%D9%88%D9%86-%D8%A8%D8%A7%D9%84%D8%A7-%D8%B1%D9%88%D8%B4-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%84-%D9%81%D8%B4%D8%A7%D8%B1%D8%AE%D9%88/

نتایج جستجو فشار خون
        
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
   
دانستنیهای فشار خون /اورجینال مجموعه ایروبیک کودکان به صورت اورجینال آموزش قدم به قدم تمرینات پرورش اندام و بدنسازی/اورجینال تغذیه در اسلام از زبان (دکتر روازاده) اورجینال
   

دانستنیهای فشار خون و روشهای نوین درمان

تصویری -با کیفیت عالی و به زبان فارسی

آموزش قدم به قدم تمرینات پرورش اندام و بدنسازی/اورجینال

+مقایسه طب سنتی با طب امروزی

   
13,900 تومان خرید دانستنیهای فشار خون /اورجینال9,500 تومان خرید مجموعه ایروبیک کودکان به صورت اورجینال9,000 تومان خرید آموزش قدم به قدم تمرینات پرورش اندام و بدنسازی/اورجینال8,700 تومان خرید تغذیه در اسلام از زبان (دکتر روازاده) اورجینال
   
   
        
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
   
آموزش حرفه ای شنا/اورجینال تغذیه در اسلام از زبان دکتر روازاده/اورجینال تغذیه در اسلام از زبان دکتر روازاده/اورجینال آموزش کامل تمرینات پرورش اندام و بدنسازی/اورجینال
   

آموزش شنای پروانه
شنای قورباغه
شنای کرال پشت
شنای آزادو...

سخنرانی استاد حکیم دکتر روازاده

سخنرانی استاد حکیم دکتر روازاده
 

آموزش پرورش اندام و بدنسازی کلیه حرکات و تمرین ها

   
4,900 تومان خرید  آموزش حرفه ای شنا/اورجینال14,400 تومان خرید  تغذیه در اسلام از زبان دکتر روازاده/اورجینال12,000 تومان خرید تغذیه در اسلام از زبان دکتر روازاده/اورجینال12,000 تومان خرید آموزش کامل تمرینات پرورش اندام و بدنسازی/اورجینال
   
   
        
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
   
مجموعه ای کامل از دانستنیهای دوران بارداری به همراه مجموعه آموزشی کودکیار(اورجینال)-551 آموزش حرفه ای شنا/اورجینال مجموعه موسیقی کلاسیک گردنبند سنگ کوارتز آبی H149
   

کاملترین مجموعه موجود در بازار

آموزش شنای پروانه
شنای قورباغه
شنای کرال پشت
شنای آزادو...

بیش از 100 ساعت موسیقی کلاسیک از نوابغ دنیای موسیقی
2DVD
اورجینال

گردنبند استیل طلایی سنگ کوارتز آبی

   
23,000 تومان خرید مجموعه ای کامل از دانستنیهای دوران بارداری به همراه مجموعه آموزشی کودکیار(اورجینال)-5513,500 تومان خرید آموزش حرفه ای شنا/اورجینال14,500 تومان خرید مجموعه موسیقی کلاسیک42,000 تومان خرید گردنبند سنگ کوارتز آبی  H149
   
   
        
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
   
گردنبندسنگ کوارتز آبی H148 گردنبندسنگ کوارتز آبی H147 گردنبند سنگ کوارتز آبی H146 انگشتر استیل سنگ دلربا17 H277
   

گردنبند استیل طلایی سنگ کوارتز آبی

گردنبند استیل طلایی سنگ کوارتز آبی

گردنبنداستیل طلایی سنگ کوارتز آبی

انگشتر استیل طلایی سنگ دلربا سایز17.رنگ ثابت طرح طلا ضدحساسیت

   
42,000 تومان خرید گردنبندسنگ کوارتز آبی  H14842,000 تومان خرید گردنبندسنگ کوارتز آبی  H14742,000 تومان خرید گردنبند سنگ کوارتز آبی  H14622,000 تومان خرید انگشتر استیل سنگ دلربا17  H277
   
   
        
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
   
نمک دریاچه ارومیه دانستنیهای دوران بارداری-551 گردنبند تمشک گردنبند رشته ای 7 سنگ معدنی
   

نمک خالص دریاچه ارومیه

شماره مجوز :155/25487

این گردنبنداز جنس گارنت بوده و ساخت کشور هند می باشد

گردنبندزیبایی از 7 سنگ سودالیت. عقیق .فیروزه . چشم ببر. امیتست ..

   
15,000 تومان خرید نمک دریاچه ارومیه1,200 تومان خرید دانستنیهای دوران بارداری-55125,000 تومان خرید گردنبند تمشک12,900 تومان خرید گردنبند رشته ای 7 سنگ معدنی
   
   
        
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
   
گردنبند سنگ معدنی سودالیت (شفا بخش) دانستنیهای فشار خون /اورجینال مجموعه بیست و هفتم کتاب‌های پزشکی؛ هماتولوژی آموزش ایروبیک بانوان / اورجینال
   

سنگی موثر برای فشار خون بالاو تپش قلب است

دانستنیهای فشار خون و روشهای نوین درمان
 

آرشیوی بی‌نظیر شامل بیش از 100 کتاب در زمینه هماتولوژی

اندام متناسب ، بدنی سالم ، روحیه ای شاداب با ایربیک

   
5,900 تومان خرید گردنبند سنگ معدنی سودالیت (شفا بخش)13,900 تومان خرید دانستنیهای فشار خون /اورجینال36,000 تومان خرید مجموعه بیست و هفتم کتاب‌های پزشکی؛ هماتولوژی9,900 تومان خرید آموزش ایروبیک بانوان / اورجینال
   
   
        
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
   
آموزش ورزش یوگا و مدیتیشن yoga اورجینال ست مغناطیسی دستبند و گردنبند ست مغناطیسی دستبند و گردنبند تسبیح دلربا
   

اورجینال
شماره مجوز: 155/13066

ست مغناطیسی دستبند و گردنبند

ست مغناطیسی دستبند و گردنبند

تسبیح دلربا 33 دانه درشت کد 10074

   
8,000 تومان خرید آموزش ورزش یوگا و مدیتیشن yoga اورجینال30,000 تومان خرید ست مغناطیسی دستبند و گردنبند30,000 تومان خرید ست مغناطیسی دستبند و گردنبند30,000 تومان خرید تسبیح دلربا
   
   
        
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
   
تسبیح دلربا سیفر کال Safer Call برچسب اشعه گیر موبایل گوشیها برچسب اشعه گیر ضد اشعه موبایل سیفر کال Safer Call (ساخت آلمان) طرح توجیهی تولید تجهیزات ورزشی و فیزیوتراپی الکترونیکی
   

تسبیح دلربا 101 دانه کد 10077

مولفه اطلاعات انرژی نوسانات فنی را ساماندهی کرده پتانسیل منفی آنرا زدوده و...

مولفه اطلاعات انرژی نوسانات فنی را ساماندهی کرده پتانسیل منفی آنرا زدوده و...

تجهیزات مورد استفاده در فیزیوتراپی بسیار متنوع و متعدد است

   
32,000 تومان خرید تسبیح دلربا15,000 تومان خرید سیفر کال Safer Call برچسب اشعه گیر موبایل گوشیها15,000 تومان خرید برچسب اشعه گیر ضد اشعه موبایل سیفر کال Safer Call (ساخت آلمان)14,000 تومان خرید طرح توجیهی تولید تجهیزات ورزشی و فیزیوتراپی الکترونیکی
   
   
        
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
   
طرح توجیهی تولید روغن زیتون -اورجینال طرح توجیهی تولید بیسکویت و ویفر با جایگرینی قند مایع خرما به جای شکر -اورجینال طرح توجیهی تولید نوشابه های غیر الکلی و انرژی زا با قند مایع خرما -اورجینال طرح توجیهی تولید کیک و کلوچه با جایگرینی قند مایع خرما به جای شکر -اورجینال
   

آخرین وکاملترین ورژن طرح توجیهی تائید شده و قابل اجرا در سراسر کشور با وام بانکی

آخرین وکاملترین ورژن طرح توجیهی تائید شده و قابل اجرا در سراسر کشور با وام بانکی

آخرین وکاملترین ورژن طرح توجیهی تائید شده و قابل اجرا در سراسر کشور با وام بانکی

آخرین وکاملترین ورژن طرح توجیهی تائید شده و قابل اجرا در سراسر کشور با وام بانکی

   
14,000 تومان خرید طرح توجیهی تولید روغن زیتون -اورجینال14,000 تومان خرید طرح توجیهی تولید بیسکویت و ویفر با جایگرینی قند مایع خرما به جای شکر -اورجینال14,000 تومان خرید طرح توجیهی تولید نوشابه های غیر الکلی و انرژی زا با قند مایع خرما -اورجینال14,000 تومان خرید طرح توجیهی تولید کیک و کلوچه با جایگرینی قند مایع خرما به جای شکر -اورجینال
   
   
        
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
   
طرح توجیهی تولید روغن تصفیه شده و چای برگ درخت زیتون -اورجینال کتاب دانستی هایی درباره بدن انسان – قلب و گردش خون - همراه با دی وی دی مراقب قلبتان باشید کاهش فشار خون بالا
   

آخرین وکاملترین ورژن طرح توجیهی تائید شده و قابل اجرا در سراسر کشور با وام بانکی

نویسنده / مترجم : آنا کلیبورن /دکتر علیرضا منجمی

مرقب قلبتان باشید

کتابی از موسسه ی ملی
قلب - ریه و خون امریکا
برای زنان

کتاب کاهش فشار خون بالا

   
14,000 تومان خرید طرح توجیهی تولید روغن تصفیه شده و چای برگ درخت زیتون   -اورجینال13,100 تومان خرید کتاب دانستی هایی درباره بدن انسان – قلب و گردش خون - همراه با دی وی دی3,200 تومان خرید مراقب قلبتان باشید5,800 تومان خرید کاهش فشار خون بالا
   
   

  صفحه:

 
1 2 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code