فشار خون نرمال سنین مختلف، زنان باردار و آقایان، ورزشکاران …

نوشته شده در موضوع دسته‌بندی نشده در 04 دسامبر 2017

فشار خون چیست؟

فوج : آیا شما می دانید فشار خون به چه معناست؟ آیا شما می دانید که فشار خون سیستاماک و دیاستاماک به چه معنا هستند؟ فشار خون پایین، فشار خون نرمال و فشار خون بالا په عددی است؟

تعریف فشار خون

فشار خون به انگلیسی Blood pressure به مقدار فشاری گفته می‌شود که توسط خون به دیواره رگ‌ها وارد می شود.

فشار خون در نزدیکی قلب بیشتر بوده و با فاصله گرفتن از قلب کم تر می شود.

فشار خون نرمال چند است

فشار خون سیستاماک چیست؟

که هنگامی که قلب منقبض می شود با فشار زیاد خون را به سمت رگ های خونی می فرستد و این فشار خون سیستاماک شماست.

یک فشار سیستاماک طبیعی و نرمال زیر ۱۲۰ می باشد.

فشار سیستاماک ۱۴۰ یا بیشتر فشار خون بالا محسوب می شود.

فشار خون دیاستاماک چیست؟

فشاری که هنگام منبسط شدن قلب ثبت می شود، فشار خون دیاستاماک نامیده می شود.

یک فشار خون دیاستاماک معماما و نرمال کمتر از ۸۰ است.

چگونه فشار خون را اندازه گیری کنیم؟

یک پزشک یا پرستار فشار خون شما را با استفاده از دستگاه فشار خون اندازه گیری می کند، این کار ساده و بدون درد انجام می شود. امروزه فشار سنج ها در دو نوع جیوه ای یا عقربه ای و دیجیتالی عرضه می شوند، فشار سنج عقربه ای دقیق تر است.

چند وقت یکبار فشار خون خود را اندازه بگیریم؟

– فشار خون کمتر از ۹۰/۶۰ فشار خون پایین می باشد. فشار خون پایین معمولا به علت مشکلاتی مانند کمبود آب بدن، خونریزی ناگهانی یا عوارض جانبی داروها ایجاد می شود.

– اگر فشار خون نرمال است یعنی کمتر از ۱۲۰/۸۰ است حداقل هر ۲ سال یکبار فشار خون را اندازه بگیرید.

– اگر فشار خون سیستاماک بین ۱۲۰ و ۱۳۹ و دیاستاماک بین ۸۰ تا ۸۹ می باشد هر سال فشار خون خود را اندازه بگیرید شما مستعد ابتلا به فشار خون بالا هستید.

– اگر فشار خون ۱۴۰/۹۰ یا بالاتر باشد شما فشار خون بالا دارید و باید به پزشک خود مراجعه کرده و اقدامات لازم برای کنترل فشار خون بالا را آغاز کنید.

– اگر شما به بیماری مزمن کلیوی، دیابت یا بیماری عروق کرونر مبتلا هستید فشار خون شما باید ۱۴۰/۹۰ و یا کمتر باشد.

توجه داشته باشید که فشار خون بالا ممکن است علائمی نداشته باشد به همین علت فشار خون بالا را قاتل خاموش می نامند، فشار خون بالا اگر درمان نشود باعث حمله قلبی، سکته مغزی یا ناراحتی کلیه می شود.

توجه داشته باشید که فشار خون افراد با توجه به سن، جنس، عادات غذایی و میزان فعالیت در افراد متفاوت می باشد، فشار خون معمولا در هنگام خواب یا در حالت استراحت پایین تر است و با استرس، اضطراب یا تمرین شدید ورزشی افزایش می یابد.

فشار خون طبیعی و نرمال برای زنان

فشار خون ۱۲۰/۸۰ و پایین تر به عنوان فشار خون طبیعی و نرمال برای زنان می باشد. توجه داشته باشید که در دوران قاعدگی و حاملگی و ایضا پس از سن ۵۵ سالگی به علت کاهش هورمون های استروژن و پروژسترون احتمال افزایش فشار خون در زنان بیشتر می شود.

فشار خون نرمال در بارداری چند است؟

در دوران بارداری خانم ها تغییراتی در فشار خون آن ها ایجاد می شود، معمولا فشار خون سیستاماک ۵ تا ۱۰ شماره و فشار خون دیاستاماک ۱۰ تا ۱۵ شماره در طول ۲۴ هفته اول بارداری کاهش می یابد.

اما بعضی از خانم های باردار ممکن است در دوران بارداری با افزایش فشار خون روبرو شوند، اگر فشار خون در دوران بارداری بیش از حد بالا برود می تواند نشانه ای از پره اکلامپسی باشد، وضعیت خطرناکی که ممکن است باعث تشنج و یا مرگ در صورت عدم درمان شود.

فشار خون بالا در دوران بارداری خطر زایمان زودرس، محدودیت رشد جنین و انقباض جفتی را افزایش می دهد. کاهش مصرف نمک، ورزش و استراحت برای درمان فشار خون بالا مفید هستند.

فشار خون بالا بعد از زایمان هم خطرناک بوده و خطر پره اکلامپسی را افزایش می دهد.

افت فشار خون در بارداری هم می تواند نگران کننده باشد، زیرا ممکن است باعث مشکلاتی از جمله سرگیجه و غش و حتی مرگ شود.

فشار خون نرمال برای آقایان و مردان

فشار خون ۱۲۰/۸۰ و پایین تر به عنوان فشار خون طبیعی و نرمال برای آقایان در نظر گرفته می شود. فشار خون در مردان تا پیش از ۳۵ سالگی با فشار خون خانم ها یکسان است اما بعد از ۳۵ سالگی احتمال افزایش فشار خون در مردان بیشتر می شود.

پس از سن ۵۵ سالگی احتمال افزایش فشار خون در زنان بیشتر می شود.

پس از سن ۵۰ سالگی احتمال ابتلا به فشار خون بالا و بیماری قلبی عروقی در مردان افزایش می یابد. اصلاح شیوه زندگی، ورزش و داروهای ضد فشار خون برای کنترل فشار خون بالا در آقایان توصیه می شوند.

فشار خون نرمال برای ورزشکاران

ورزشکاران به علت ورزش و فعالیت بدنی، ضربان قلب پایین تر و در نتیجه فشار خون پایین تری نسبت به افراد عادی دارند، فشار خون مطلوب برای ورزشکاران کمتر از ۱۲۰/۸۰ می باشد.

یک جلسه تمرین هوازی با شدت متوسط ​​می تواند به کاهش فشار خون منجر شود که تا ۲۲ ساعت اثر آن باقی می ماند. ورزش منظم ایروبیک دارای اثرات پایدار دراز مدت بر فشار خون است، برای افراد با فشار خون طبیعی ۳۰ تا ۴۵ دقیقه ورزش هوازی باعث کاهش ۳ تا ۵ میلی متر جیوه در فشار سیستاماک و ۲ تا ۳ میلی متر جیوه در فشار خون دیاستاماک می شود.

ایضا ورزش منظم موجب کاهش ​​۷ میلی متر جیوه در فشار سیستاماک و ۵ میلی متر جیوه در فشار دیاستاماک در افراد مبتلا به فشار خون بالا می شود.

فشار خون در هنگام ورزش

فشار خون به طور مستقیم با شدت تمرینات ورزشی افزایش می یابد. فشار خون سیستاماک در طول ورزش افزایش می یابد و می تواند از ۱۲۰ میلی متر جیوه به ۲۰۰ میلی متر جیوه افزایش یابد با این وجود هنوز هم فشار خون طبیعی است.

فشار خون دیاستاماک در صورت ورزش تغییری نمی کند.

فشار خون پس از ورزش

پس از ورزش، فشار خون سیستاماک شما باید آرام آرام کاهش یابد.

فشار خون نرمال برای نوزادان

فشار خون طبیعی در نوزادان با توجه به سن و وضعیت او متفاوت است. در هنگام تولد فشار خون طبیعی یک نوزاد سالم از ۶۱ تا ۷۹ برای فشار خون سیستاماک و ۳۰ تا ۵۴ برای فشار خون دیاستاماک در نظر گرفته می شود.

در ۱ ماهگی فشار خون طبیعی ۷۵ تا ۹۵ برای فشار سیستاماک و ۳۷ تا ۵۵ برای فشار دیاستاماک در نظر گرفته می شود.

در ۶ ماهگی فشار خون نوزاد ۷۹ تا ۱۰۷ برای فشار سیستاماک و ۴۶ تا ۶۴ برای فشار دیاستاماک است.

در ۱۲ ماهگی فشار خون سیستاماک ۸۳ تا ۱۰۵ و فشار خون دیاستاماک ۴۸ تا ۶۴ می شود.

تغییرات فشار خون در نوزادان می تواند باعث مشکلات قلبی، عفونت در خون یا از دست دادن خون شود. نوزادان کم وزن و زودرس در معرض فشار خون پایین هستند، فشار خون بالا در کودکان پیش از نوجوانی اغلب به علت بیماری کلیوی یا بیماری قلبی ایجاد می شود.

فشار خون نرمال برای کودکان در سنین مختلف

فشار خون طبیعی و نرمال در کودکان بر اساس جنس، سن و قد محاسبه می شود. در کودکان قد تاثیر قابل توجهی بر روی فشار خون دارد؛ بچه های بلندتر دارای فشار خون بالاتری هستند.

فشار خون نرمال برای بچه های ۳ تا ۵ سال

انجمن قلب آمریکا توصیه می کند که کنترل فشار خون کودکان از ۳ سالگی شروع شود.

فشار خون سیستاماک در کودکان ۳ تا ۵ سال بین ۱۰۴ تا ۱۱۶ و فشار دیاستاماک از ۶۳ تا ۷۴ می باشد.

فشار خون نرمال برای بچه های ۶ تا ۹ سال

فشار خون نرمال برای کودکان ۶ تا ۹ سال ۱۰۸ تا ۱۲۱ برای فشار سیستاماک و ۷۱ تا ۸۱ برای فشار دیاستاماک می باشد.

فشار خون نرمال برای بچه های ۱۰ تا ۱۲ سال

کودکان ۱۰ تا ۱۲ ساله دارای فشار خون سیستاماک ۱۱۴ تا ۱۲۷ و فشار دیاستاماک ۷۷ تا ۸۳ می باشند.

فشار خون نرمال برای نوجوانان

فشار خون طبیعی و نرمال برای پسران نوجوان

فشار خون طبیعی و نرمال در پسر نوجوان کمتر از ۱۲۲/۷۷ می باشد.

فشار خون طبیعی و نرمال برای دختران نوجوان

فشار خون طبیعی و نرمال در یک دختر نوجوان کمتر ۱۲۷/۸۱ در نظر گرفته می شود.

فشار خون نرمال برای جوانان در سنین مختلف

فشار خون نرمال برای جوانان در سنین مختلف کمتر از ۱۲۰/۸۰ می باشد.

فشار خون نرمال برای افراد مسن

با افزایش سن فشار خون کمی افزایش می یابد. میانگین فشار خون برای افراد مسن ۶۰ تا ۷۰ ساله ۱۳۴/۸۷ می باشد.

فشار خون بالا چیست، چه علایمی دارد و چگونه درمان می شود؟

اگر فشار خون ۱۴۰/۹۰ یا بالاتر باشد شما به فشار خون بالا به انگلیسی Hypertension مبتلا هستید.

راه ها و روش های تشخیص فشار خون بالا

مرحله ۱

فشار خون طبیعی کمتر از ۱۲۰/۸۰ است و فشار خون بالا بیشتر از ۱۴۰/۹۰ می باشد. اگر فشار خون بالا دارید، فشار خون تان باید منظم توسط پزشک کنترل شود.

مرحله ۲

اگر فشار خون شما به بالاتر از ۱۸۰/۱۱۰ برسد در مرحله ی بحران هستید و باید سریع به پزشک مراجعه کنید.

مرحله ۳

هنگامی که فشار خون شما به شدت بالا برود دچار علایمی از جمله سردرد شدید، تنگی نفس، خونریزی بینی یا اضطراب شدید می شوید در این هنگام باید به اورژانس یا بیمارستان مراجعه کنید.

اگر  برای کنترل فشار خون دارو مصرف می کنید بهتر است که داروی خود را به صورت منظم مصرف کنید، به طور منظم به پزشک خود مراجعه کنید و اگر می توانید فشار خون خود را به طور مرتب در خانه بررسی کنید.

برای فشار خون بالا چه بخوریم؟

برای کنترل و درمان فشار خون بالا علاوه بر دارو می توانید مصرف محصولات حیوانی و نمک را کاهش داده، سبزیجات تازه، میوه و آجیل خام بخورید و ورزش کنید.

فشار خون کنترل نشده شما را در معرض خطر سکته مغزی، از دست دادن حافظه، حمله قلبی، آسیب چشم یا کلیه و مرگ قرار می دهد.

توجه : رژیم گیاهخواری و خام گیاهخواری به درمان فشار خون بالا کمک می کند.

راه و روش کاهش سریع، فوری و اورژانسی فشار خون بالا

استفاده از دارو های آدالات، نیترو گلیسیرین، کاپتوپریل و لازیکس باعث کاهش سریع فشار خون می شود.

درمان خانگی فشار خون بالا

علاوه بر این فشار خون در طب سنتی را با مصرف تخم کتان، بادام، آلو، تمشک، تخم گیاه کرفس، سنبل الطیب و عناب می توان کاهش داد.

علایم فشار خون پایین چیست و چگونه درمان می شود؟

فشار خون پایین تر از ۹۰/۶۰ به عنوان فشار خون پایین به انگلیسی Hypotension شناخته می شود، اگر چه بعضی از افراد دارای فشار خون پایین تر از دیگران هستند اما افت فشار خون خطرناک بوده و می تواند نشانه ای از یک بیماری جدی باشد.

فشار خون پایین می تواند موجب سرگیجه، تاری دید، سردرگمی شود. شوک فشار خون پایین زمانی حادثه می افتد که خون کافی به ارگان های اصلی بدن از جمله مغز نمی رسد. نشانه های ااماه شوک سرگیجه، سردرگمی و خواب آلودگی است، شوک می تواند کشنده باشد و باید بلافاصله درمان شود.

فشار خون پایین می تواند به علت کم آبی بدن، مشکلات قلبی مانند حمله قلبی، نارسایی قلبی، واکنش آلرژیک و مشکلات غدد درون ریز مانند تیروئید پرکار، بیماری آدیسون و دیابت ایجاد شود.

علایم فشار خون عصبی چیست و چگونه درمان می شود؟

استرس و فشار خون بالا ارتباطی با هم ندارند اما اقدامات لازم برای کاهش استرس می تواند سلامت کلی بدن از جمله فشار خون شما را بهبود بخشد.

تحقیقات نشان داده که استرس و فشار عصبی فشار خون را موقتا افزایش می دهد. هنگامی که شما در وضعیت استرس زا هستید، بدن شما هورمون ها را افزایش می دهد و این افزایش هورمون ها به طور موقت باعث می شود که ضربان قلب شما سریع تر شده، عروق خونی شما باریک شود و در نتیجه فشار خون افزایش می یابد.

شواهدی مبنی بر اینکه استرس به تنهایی باعث فشار خون بالا می شود وجود ندارد اما ممکن است رفتار های مرتبط با استرس و افسردگی مانند پرخوری، نوشیدن الکل و کم خوابی باعث فشار خون بالا شود.

Article source: http://fovj.ir/%D9%81%D8%B4%D8%A7%D8%B1-%D8%AE%D9%88%D9%86-%D9%86%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%84-%D8%B3%D9%86%DB%8C%D9%86-%D9%85%D8%AE%D8%AA%D9%84%D9%81%D8%8C-%D8%B2%D9%86%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B1/

نتایج جستجو فشار خون
               
N1484418982 فشار خون نرمال سنین مختلف، زنان باردار و آقایان، ورزشکاران ... N1417722480 فشار خون نرمال سنین مختلف، زنان باردار و آقایان، ورزشکاران ... N1417765965 فشار خون نرمال سنین مختلف، زنان باردار و آقایان، ورزشکاران ... N1391918781 فشار خون نرمال سنین مختلف، زنان باردار و آقایان، ورزشکاران ...
     
دانستنیهای فشار خون /اورجینال مجموعه ایروبیک کودکان به صورت اورجینال آموزش قدم به قدم تمرینات پرورش اندام و بدنسازی/اورجینال تغذیه در اسلام از زبان (دکتر روازاده) اورجینال
     

دانستنیهای فشار خون و روشهای نوین درمان

تصویری -با کیفیت عالی و به زبان فارسی

آموزش قدم به قدم تمرینات پرورش اندام و بدنسازی/اورجینال

+مقایسه طب سنتی با طب امروزی

     
13,900 تومان buy فشار خون نرمال سنین مختلف، زنان باردار و آقایان، ورزشکاران ... 9,500 تومان buy فشار خون نرمال سنین مختلف، زنان باردار و آقایان، ورزشکاران ... 9,000 تومان buy فشار خون نرمال سنین مختلف، زنان باردار و آقایان، ورزشکاران ... 8,700 تومان buy فشار خون نرمال سنین مختلف، زنان باردار و آقایان، ورزشکاران ...
     
     
               
N1356519576 فشار خون نرمال سنین مختلف، زنان باردار و آقایان، ورزشکاران ... N1355976865 فشار خون نرمال سنین مختلف، زنان باردار و آقایان، ورزشکاران ... N1352718936 فشار خون نرمال سنین مختلف، زنان باردار و آقایان، ورزشکاران ... N1487246534 فشار خون نرمال سنین مختلف، زنان باردار و آقایان، ورزشکاران ...
     
آموزش حرفه ای شنا/اورجینال تغذیه در اسلام از زبان دکتر روازاده/اورجینال تغذیه در اسلام از زبان دکتر روازاده/اورجینال آموزش کامل تمرینات پرورش اندام و بدنسازی/اورجینال
     

آموزش شنای پروانه
شنای قورباغه
شنای کرال پشت
شنای آزادو...

سخنرانی استاد حکیم دکتر روازاده

سخنرانی استاد حکیم دکتر روازاده
 

آموزش پرورش اندام و بدنسازی کلیه حرکات و تمرین ها

     
4,900 تومان buy فشار خون نرمال سنین مختلف، زنان باردار و آقایان، ورزشکاران ... 14,400 تومان buy فشار خون نرمال سنین مختلف، زنان باردار و آقایان، ورزشکاران ... 12,000 تومان buy فشار خون نرمال سنین مختلف، زنان باردار و آقایان، ورزشکاران ... 12,000 تومان buy فشار خون نرمال سنین مختلف، زنان باردار و آقایان، ورزشکاران ...
     
     
               
N1443342877 فشار خون نرمال سنین مختلف، زنان باردار و آقایان، ورزشکاران ... N1352698240 فشار خون نرمال سنین مختلف، زنان باردار و آقایان، ورزشکاران ... N1333052538 فشار خون نرمال سنین مختلف، زنان باردار و آقایان، ورزشکاران ... N1470863227 فشار خون نرمال سنین مختلف، زنان باردار و آقایان، ورزشکاران ...
     
مجموعه ای کامل از دانستنیهای دوران بارداری به همراه مجموعه آموزشی کودکیار(اورجینال)-551 آموزش حرفه ای شنا/اورجینال مجموعه موسیقی کلاسیک گردنبند سنگ کوارتز آبی H149
     

کاملترین مجموعه موجود در بازار

آموزش شنای پروانه
شنای قورباغه
شنای کرال پشت
شنای آزادو...

بیش از 100 ساعت موسیقی کلاسیک از نوابغ دنیای موسیقی
2DVD
اورجینال

گردنبند استیل طلایی سنگ کوارتز آبی

     
23,000 تومان buy فشار خون نرمال سنین مختلف، زنان باردار و آقایان، ورزشکاران ... 3,500 تومان buy فشار خون نرمال سنین مختلف، زنان باردار و آقایان، ورزشکاران ... 14,500 تومان buy فشار خون نرمال سنین مختلف، زنان باردار و آقایان، ورزشکاران ... 42,000 تومان buy فشار خون نرمال سنین مختلف، زنان باردار و آقایان، ورزشکاران ...
     
     
               
N1470863133 فشار خون نرمال سنین مختلف، زنان باردار و آقایان، ورزشکاران ... N1470862926 فشار خون نرمال سنین مختلف، زنان باردار و آقایان، ورزشکاران ... N1470862751 فشار خون نرمال سنین مختلف، زنان باردار و آقایان، ورزشکاران ... N1496055327 فشار خون نرمال سنین مختلف، زنان باردار و آقایان، ورزشکاران ...
     
گردنبندسنگ کوارتز آبی H148 گردنبندسنگ کوارتز آبی H147 گردنبند سنگ کوارتز آبی H146 انگشتر استیل سنگ دلربا17 H277
     

گردنبند استیل طلایی سنگ کوارتز آبی

گردنبند استیل طلایی سنگ کوارتز آبی

گردنبنداستیل طلایی سنگ کوارتز آبی

انگشتر استیل طلایی سنگ دلربا سایز17.رنگ ثابت طرح طلا ضدحساسیت

     
42,000 تومان buy فشار خون نرمال سنین مختلف، زنان باردار و آقایان، ورزشکاران ... 42,000 تومان buy فشار خون نرمال سنین مختلف، زنان باردار و آقایان، ورزشکاران ... 42,000 تومان buy فشار خون نرمال سنین مختلف، زنان باردار و آقایان، ورزشکاران ... 22,000 تومان buy فشار خون نرمال سنین مختلف، زنان باردار و آقایان، ورزشکاران ...
     
     
               
N1486138152 فشار خون نرمال سنین مختلف، زنان باردار و آقایان، ورزشکاران ... N1486105480 فشار خون نرمال سنین مختلف، زنان باردار و آقایان، ورزشکاران ... N1496918856 فشار خون نرمال سنین مختلف، زنان باردار و آقایان، ورزشکاران ... N1461699695 فشار خون نرمال سنین مختلف، زنان باردار و آقایان، ورزشکاران ...
     
نمک دریاچه ارومیه دانستنیهای دوران بارداری-551 گردنبند تمشک گردنبند رشته ای 7 سنگ معدنی
     

نمک خالص دریاچه ارومیه

شماره مجوز :155/25487

این گردنبنداز جنس گارنت بوده و ساخت کشور هند می باشد

گردنبندزیبایی از 7 سنگ سودالیت. عقیق .فیروزه . چشم ببر. امیتست ..

     
15,000 تومان buy فشار خون نرمال سنین مختلف، زنان باردار و آقایان، ورزشکاران ... 1,200 تومان buy فشار خون نرمال سنین مختلف، زنان باردار و آقایان، ورزشکاران ... 25,000 تومان buy فشار خون نرمال سنین مختلف، زنان باردار و آقایان، ورزشکاران ... 12,900 تومان buy فشار خون نرمال سنین مختلف، زنان باردار و آقایان، ورزشکاران ...
     
     
               
N1461698532 فشار خون نرمال سنین مختلف، زنان باردار و آقایان، ورزشکاران ... N1354102036 فشار خون نرمال سنین مختلف، زنان باردار و آقایان، ورزشکاران ... N1437360643 فشار خون نرمال سنین مختلف، زنان باردار و آقایان، ورزشکاران ... N1362930855 فشار خون نرمال سنین مختلف، زنان باردار و آقایان، ورزشکاران ...
     
گردنبند سنگ معدنی سودالیت (شفا بخش) دانستنیهای فشار خون /اورجینال مجموعه بیست و هفتم کتاب‌های پزشکی؛ هماتولوژی آموزش ایروبیک بانوان / اورجینال
     

سنگی موثر برای فشار خون بالاو تپش قلب است

دانستنیهای فشار خون و روشهای نوین درمان
 

آرشیوی بی‌نظیر شامل بیش از 100 کتاب در زمینه هماتولوژی

اندام متناسب ، بدنی سالم ، روحیه ای شاداب با ایربیک

     
5,900 تومان buy فشار خون نرمال سنین مختلف، زنان باردار و آقایان، ورزشکاران ... 13,900 تومان buy فشار خون نرمال سنین مختلف، زنان باردار و آقایان، ورزشکاران ... 36,000 تومان buy فشار خون نرمال سنین مختلف، زنان باردار و آقایان، ورزشکاران ... 9,900 تومان buy فشار خون نرمال سنین مختلف، زنان باردار و آقایان، ورزشکاران ...
     
     
               
N1356468929 فشار خون نرمال سنین مختلف، زنان باردار و آقایان، ورزشکاران ... N1396228355 فشار خون نرمال سنین مختلف، زنان باردار و آقایان، ورزشکاران ... N1396219357 فشار خون نرمال سنین مختلف، زنان باردار و آقایان، ورزشکاران ... N1389014153 فشار خون نرمال سنین مختلف، زنان باردار و آقایان، ورزشکاران ...
     
آموزش ورزش یوگا و مدیتیشن yoga اورجینال ست مغناطیسی دستبند و گردنبند ست مغناطیسی دستبند و گردنبند تسبیح دلربا
     

اورجینال
شماره مجوز: 155/13066

ست مغناطیسی دستبند و گردنبند

ست مغناطیسی دستبند و گردنبند

تسبیح دلربا 33 دانه درشت کد 10074

     
8,000 تومان buy فشار خون نرمال سنین مختلف، زنان باردار و آقایان، ورزشکاران ... 30,000 تومان buy فشار خون نرمال سنین مختلف، زنان باردار و آقایان، ورزشکاران ... 30,000 تومان buy فشار خون نرمال سنین مختلف، زنان باردار و آقایان، ورزشکاران ... 30,000 تومان buy فشار خون نرمال سنین مختلف، زنان باردار و آقایان، ورزشکاران ...
     
     
               
N1389013519 فشار خون نرمال سنین مختلف، زنان باردار و آقایان، ورزشکاران ... N1319208311 فشار خون نرمال سنین مختلف، زنان باردار و آقایان، ورزشکاران ... N1308426929 فشار خون نرمال سنین مختلف، زنان باردار و آقایان، ورزشکاران ... N1316675599 فشار خون نرمال سنین مختلف، زنان باردار و آقایان، ورزشکاران ...
     
تسبیح دلربا سیفر کال Safer Call برچسب اشعه گیر موبایل گوشیها برچسب اشعه گیر ضد اشعه موبایل سیفر کال Safer Call (ساخت آلمان) طرح توجیهی تولید تجهیزات ورزشی و فیزیوتراپی الکترونیکی
     

تسبیح دلربا 101 دانه کد 10077

مولفه اطلاعات انرژی نوسانات فنی را ساماندهی کرده پتانسیل منفی آنرا زدوده و...

مولفه اطلاعات انرژی نوسانات فنی را ساماندهی کرده پتانسیل منفی آنرا زدوده و...

تجهیزات مورد استفاده در فیزیوتراپی بسیار متنوع و متعدد است

     
32,000 تومان buy فشار خون نرمال سنین مختلف، زنان باردار و آقایان، ورزشکاران ... 15,000 تومان buy فشار خون نرمال سنین مختلف، زنان باردار و آقایان، ورزشکاران ... 15,000 تومان buy فشار خون نرمال سنین مختلف، زنان باردار و آقایان، ورزشکاران ... 14,000 تومان buy فشار خون نرمال سنین مختلف، زنان باردار و آقایان، ورزشکاران ...
     
     
               
N1331454762 فشار خون نرمال سنین مختلف، زنان باردار و آقایان، ورزشکاران ... N1331625995 فشار خون نرمال سنین مختلف، زنان باردار و آقایان، ورزشکاران ... N1331626892 فشار خون نرمال سنین مختلف، زنان باردار و آقایان، ورزشکاران ... N1331626239 فشار خون نرمال سنین مختلف، زنان باردار و آقایان، ورزشکاران ...
     
طرح توجیهی تولید روغن زیتون -اورجینال طرح توجیهی تولید بیسکویت و ویفر با جایگرینی قند مایع خرما به جای شکر -اورجینال طرح توجیهی تولید نوشابه های غیر الکلی و انرژی زا با قند مایع خرما -اورجینال طرح توجیهی تولید کیک و کلوچه با جایگرینی قند مایع خرما به جای شکر -اورجینال
     

آخرین وکاملترین ورژن طرح توجیهی تائید شده و قابل اجرا در سراسر کشور با وام بانکی

آخرین وکاملترین ورژن طرح توجیهی تائید شده و قابل اجرا در سراسر کشور با وام بانکی

آخرین وکاملترین ورژن طرح توجیهی تائید شده و قابل اجرا در سراسر کشور با وام بانکی

آخرین وکاملترین ورژن طرح توجیهی تائید شده و قابل اجرا در سراسر کشور با وام بانکی

     
14,000 تومان buy فشار خون نرمال سنین مختلف، زنان باردار و آقایان، ورزشکاران ... 14,000 تومان buy فشار خون نرمال سنین مختلف، زنان باردار و آقایان، ورزشکاران ... 14,000 تومان buy فشار خون نرمال سنین مختلف، زنان باردار و آقایان، ورزشکاران ... 14,000 تومان buy فشار خون نرمال سنین مختلف، زنان باردار و آقایان، ورزشکاران ...
     
     
               
N1323707994 فشار خون نرمال سنین مختلف، زنان باردار و آقایان، ورزشکاران ... N1484910056 فشار خون نرمال سنین مختلف، زنان باردار و آقایان، ورزشکاران ... N1384246299 فشار خون نرمال سنین مختلف، زنان باردار و آقایان، ورزشکاران ... N1384066905 فشار خون نرمال سنین مختلف، زنان باردار و آقایان، ورزشکاران ...
     
طرح توجیهی تولید روغن تصفیه شده و چای برگ درخت زیتون -اورجینال کتاب دانستی هایی درباره بدن انسان – قلب و گردش خون - همراه با دی وی دی مراقب قلبتان باشید کاهش فشار خون بالا
     

آخرین وکاملترین ورژن طرح توجیهی تائید شده و قابل اجرا در سراسر کشور با وام بانکی

نویسنده / مترجم : آنا کلیبورن /دکتر علیرضا منجمی

مرقب قلبتان باشید

کتابی از موسسه ی ملی
قلب - ریه و خون امریکا
برای زنان

کتاب کاهش فشار خون بالا

     
14,000 تومان buy فشار خون نرمال سنین مختلف، زنان باردار و آقایان، ورزشکاران ... 13,100 تومان buy فشار خون نرمال سنین مختلف، زنان باردار و آقایان، ورزشکاران ... 3,200 تومان buy فشار خون نرمال سنین مختلف، زنان باردار و آقایان، ورزشکاران ... 5,800 تومان buy فشار خون نرمال سنین مختلف، زنان باردار و آقایان، ورزشکاران ...
     
     

  صفحه:

 
1 2  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code