گر گرفتگی و روشهای بهبود آن – سایت پزشکان بدون مرز

نوشته شده در موضوع فشارخون در 16 دسامبر 2017

گر گرفتگی یک حالت ناخوشایندی است که با احساس گرمای بیش از حد خود را نشان می‌دهد و به دلیل کاهش میزان استروژن به وجود می‌آید.

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز، بسیاری از زنان به آرامی وارد مرحله یائسگی شده و علائم کمی از خود نشان می‌دهند. گرگرفتگی آنها بسیار مختصر است و کمی باد زدن خود را می‌طلبد. در برخی دیگر، این گرگرفتگی مانند رویاروئی با تنور آتش است.

هر دو اینها حالاتی طبیعی هستند. گرگرفتگی واکنش بدن به کاهش مقدار هورمون استروژن در بدن است که با نزدیک شدن یائسگی روی می‌دهد.

نه تمام زن‌ها، اما بیش نیمی از آنها دچار این گرگرفتگی می‌شوند. در برخی، تولید استروژن به‌تدریج کاهش می‌یابد و گرگرفتگی آنها کم است. ولی در بعضی دیگر، تخمدان‌ها ناگهان دیگر استروژن نمی‌سازند؛ یا تولید استروژن چند بار قطع و دوباره شروع می‌شود. در این زن‌ها گرگرفتگی آزارنده است.

اگر دچار گرگرفتگی می‌شوید، ممکن است اول احساس شروع یک چیز غریب کنید. و بعد دمای مرکز بدن پائین می‌افتد. در پاسخ به آن، پوست عرق می‌کند تا تعادلی بین خود و پائین افتادن دمای بدن برقرار کند.

ممکن است چندین بار پشت سر هم دچار گرگرفتگی شوید. بیشتر هم در شب روی می‌دهد و وقتی بیدار می‌شوید، احساس داغی و عرق کردن می‌کنید. و بالاخره، لرز می‌کنید و برای گرم شدن نیاز به دراز کشیدن پیدا می‌کنید و دوباره می‌خوابید. به این ترتیب خوابتان چندین بار قطع می‌شود.

گرگرفتگی که به‌صورت احساس ناگهانی گرم‌شدن و تعریق شبانه در سر، گردن و تنه است حتی گاهی باعث بیدارشدن فرد از خواب می‌شود و وقوع این حالات کیفیت زندگی را به هم ریخته و سبب ناراحتی فرد می‌شود. در 70 تا 80 درصد موارد، گرگرفتگی اولین علامت یائسگی است. شدت و حدت آن در افراد متفاوت است و معمولا 4 تا 5 دقیقه طول می‌کشد و خودبه‌خود برطرف می‌شود. اما در مواردی که شدید یا بعد از عمل جراحی و بیرون آوردن تخمدان باشد. تحمل آن برای فرد سخت می‌شود. گرگرفتگی یا برافروختگی و تعریق شبانه یك علامت شایع در دوره یائسگی است و اكثر زنان آن را تجربه می‌كنند. این حالت مشابه گرما و برافروختگی است كه هنگام عصبانیت در چهره و بدن خود احساس می‌كنیم.

در این حالت فرد به صورت ناگهانی دچار احساس گرما در قسمت بالایی بدن خود می‌شود، صورت و گردن قرمز و لكه‌های قرمزرنگ روی سینه، پشت و بازوها پیدا می‌شود. گاهی این احساس با تعریق در انتها و احساس سرما همراه است. گرگرفتگی به علت کاهش و قطع هورمون استروژن به وجود می‌آید و معمولا درطول شب بیشتر از روز است و ممکن است باعث اختلال در خواب شبانه شود.

علامت دوم که ممكن است با نزدیک شدن سن یائسگی ایجاد شود، داشتن احساس متفاوت نسبت به فعالیت جنسی است. همچنین تغییرات هورمونی دوره یائسگی سبب نازكی، خشكی و كاهش خاصیت ارتجاعی واژن و در نتیجه احساس سوزش و خارش می‌شود.

احساس خستگی علامت شایعی در دوره یائسگی است. سخت به خواب رفتن، زود از خواب بیدار شدن، نیمه شب بیدار شدن به خصوص به دلیل تعریق شبانه یا احساس نیاز به دستشویی ممكن است وجود داشته باشد.

– درمان گرگرفتگی

سویا بخورید. شروع یائسگی و علائم آن در میان اقوام مختلف متفاوت است. بیش از ۵۰ درصد زنان آمریکا و اروپای غربی این علائم را گزارش کرده‌اند، در حالی که این میزان در میان زنان ژاپنی فقط ۹ تا ۱۰ درصد است.

یک بررسی نشان داده است که فرآورده‌های سویا در درمان احتمالی برای علائم یائسگی است. زنان ژاپنی غذاهای سویادار زیاد می‌خورند. سویا حاوی ترکیبات استروژنی طبیعی است که گرگرفتگی را تخفیف می‌دهد.

سویا و سایر فرآورده‌های آن را به برنامه غذائی خود بیفزائید و از مزایای این غذاهای کم‌چربی هم بهره‌مند شوید.

عادات بد را کنار بگذارید. کسانی که سیگار می‌‌کشند یا الکل مصرف می‌کنند بیشتر از سایرین گرفتار گرگرفتی می‌شوند. برای ترک این چیزهای زیان‌آور از پزشک کمک بگیرید.

قهوه نخورید. خوردن بیش از یکی دو فنجان قهوه در روز هم ممکن است باعث گرگرفتگی شود.

هر ماده شیمیائی محرک مثل کافئین می‌تواند کمی فشار خون و ضربان قلب را بالا برده و ایجاد گرگرفتگی کند.

نفس عمیق بکشید. یک بررسی نشان داده است که زنانی که آموزش داده شده‌اند تا آهسته و عمیق نفس بکشند بهتر قادر به کاهش گرگرفتگی خود تا ۵۰ درصد شده‌‌اند. زنانی که در این بررسی شرکت کرده‌اند، یک هفته در میان هشت برنامه یک ساعته آموزش داشته‌اند.

از پزشک خود برای روش آموزش استراحت با تنفس عمیق کمک بگیرید. (بسیاری از معلمان یوگا نیز این روش را آموزش می‌دهند)

خود را خنک کنید. هر چیزی که با آن احساس خنکی و راحتی بیشتر کنید پاسخ مناسبی برای گرگرفتگی است. بادبزن کوچکی همراه خود داشته باشید تا در مواقع لزوم بتوانید خود را باد بزنید. لباس‌های نازک روی هم بپوشید تا بتوانید برخی از آنها را در آورید یا به تن کنید.

استروژن بخورید. اگر گرفتگی شدید و طولانی است، نیاز به درمان جایگزینی هورمونی دارید. گرچه این روش برای همه توصیه نمی‌شود، ولی گرگرفتگی را از بین می‌برد.

استروژن به‌صورت قرص، برچسب‌های پوستی، کرم‌های مهبلی، و قرصهای زیر پوستی وجود دارد که این قرص‌ها با عمل جراحی زیر پوست شکم گذاشته می‌شود.

در زنانی که نیاز به درمان طبی دارند، ولی به علت سابقه سرطان پستان نمی‌توانند استروژن مصرف کنند، تجویز داروی فشار خون کلونیدین ممکن است مؤثر باشد.

مصرف سویا موجب كاهش گر ‌گرفتگی و پیشگیری از پوكی استخوان و سرطان پستان در زنان یائسه می‌شود.

فقدان استروژن در این دوران موجب افزایش میزان كلسترول بد (LDL) و كاهش میزان كلسترول خوب(HDL) در خون می‌شود كه می‌تواند موجب افزایش خطر حمله قلبی و سكته مغزی در زنان شود.

برای حفظ میزان چربی خون در محدوده طبیعی و سالم، میزان مصرف چربی‌های اشباع در رژیم زنان از طریق كم كردن مصرف گوشت قرمز، تخم پرندگان و محصولات شیری پرچرب باید كاهش پیدا كند.

كاهش مصرف سدیم، پروتئین و كافئین می‌تواند به حفظ ذخائر كلسیم كمك كند.

از مصرف سیگار، الكل و ترشی زیاد پرهیز شود. ورزش كردن آزاد شدن اندورفین را زیاد می‌كند كه منجر به بهبود درد و خوشحالی افراد می‌شود.

زنان یائسه روزانه حدود30 تا 45 دقیقه ورزش سبك به همراه تنفس عمیق داشته باشند. قدم زدن، شنا و دوچرخه سورای فشار كمتری را بر مفاصل وارد می‌كند و برای این سن مناسب است.

برای مواجهه با این حملات گرگرفتگی، به خصوص در هنگام خواب به این توصیه‌ها عمل کنید:

• اتاق خواب‌تان را سرد نگهدارید، و یک پنکه در نزدیک محل‌ خواب‌تان بگذارید.
• لباس خواب سبک و پنبه‌ای بپوشید.
• روی تختخواب‌تان ملحفه‌های پنبه‌ای بیندازید تا عرق را جذب کند.
• یک جفت لباس خواب و ملحفه تمیز اضافی نزدیک تختخواب داشته باشید، تا بتوانید در صورت مرطوب شدن، آنها را به سرعت عوض کنید.
• پیش از رفتن به بستر، یک حمام یا دوش گرم بگیرید.

Article source: http://www.pezeshk.us/?p=28678

نتایج جستجو فشار خون
               
N1484418982 گر گرفتگی و روشهای بهبود آن – سایت پزشکان بدون مرز N1417722480 گر گرفتگی و روشهای بهبود آن – سایت پزشکان بدون مرز N1417765965 گر گرفتگی و روشهای بهبود آن – سایت پزشکان بدون مرز N1391918781 گر گرفتگی و روشهای بهبود آن – سایت پزشکان بدون مرز
     
دانستنیهای فشار خون /اورجینال مجموعه ایروبیک کودکان به صورت اورجینال آموزش قدم به قدم تمرینات پرورش اندام و بدنسازی/اورجینال تغذیه در اسلام از زبان (دکتر روازاده) اورجینال
     

دانستنیهای فشار خون و روشهای نوین درمان

تصویری -با کیفیت عالی و به زبان فارسی

آموزش قدم به قدم تمرینات پرورش اندام و بدنسازی/اورجینال

+مقایسه طب سنتی با طب امروزی

     
13,900 تومان buy گر گرفتگی و روشهای بهبود آن – سایت پزشکان بدون مرز 9,500 تومان buy گر گرفتگی و روشهای بهبود آن – سایت پزشکان بدون مرز 9,000 تومان buy گر گرفتگی و روشهای بهبود آن – سایت پزشکان بدون مرز 8,700 تومان buy گر گرفتگی و روشهای بهبود آن – سایت پزشکان بدون مرز
     
     
               
N1356519576 گر گرفتگی و روشهای بهبود آن – سایت پزشکان بدون مرز N1355976865 گر گرفتگی و روشهای بهبود آن – سایت پزشکان بدون مرز N1352718936 گر گرفتگی و روشهای بهبود آن – سایت پزشکان بدون مرز N1487246534 گر گرفتگی و روشهای بهبود آن – سایت پزشکان بدون مرز
     
آموزش حرفه ای شنا/اورجینال تغذیه در اسلام از زبان دکتر روازاده/اورجینال تغذیه در اسلام از زبان دکتر روازاده/اورجینال آموزش کامل تمرینات پرورش اندام و بدنسازی/اورجینال
     

آموزش شنای پروانه
شنای قورباغه
شنای کرال پشت
شنای آزادو...

سخنرانی استاد حکیم دکتر روازاده

سخنرانی استاد حکیم دکتر روازاده
 

آموزش پرورش اندام و بدنسازی کلیه حرکات و تمرین ها

     
4,900 تومان buy گر گرفتگی و روشهای بهبود آن – سایت پزشکان بدون مرز 14,400 تومان buy گر گرفتگی و روشهای بهبود آن – سایت پزشکان بدون مرز 12,000 تومان buy گر گرفتگی و روشهای بهبود آن – سایت پزشکان بدون مرز 12,000 تومان buy گر گرفتگی و روشهای بهبود آن – سایت پزشکان بدون مرز
     
     
               
N1443342877 گر گرفتگی و روشهای بهبود آن – سایت پزشکان بدون مرز N1352698240 گر گرفتگی و روشهای بهبود آن – سایت پزشکان بدون مرز N1333052538 گر گرفتگی و روشهای بهبود آن – سایت پزشکان بدون مرز N1470863227 گر گرفتگی و روشهای بهبود آن – سایت پزشکان بدون مرز
     
مجموعه ای کامل از دانستنیهای دوران بارداری به همراه مجموعه آموزشی کودکیار(اورجینال)-551 آموزش حرفه ای شنا/اورجینال مجموعه موسیقی کلاسیک گردنبند سنگ کوارتز آبی H149
     

کاملترین مجموعه موجود در بازار

آموزش شنای پروانه
شنای قورباغه
شنای کرال پشت
شنای آزادو...

بیش از 100 ساعت موسیقی کلاسیک از نوابغ دنیای موسیقی
2DVD
اورجینال

گردنبند استیل طلایی سنگ کوارتز آبی

     
23,000 تومان buy گر گرفتگی و روشهای بهبود آن – سایت پزشکان بدون مرز 3,500 تومان buy گر گرفتگی و روشهای بهبود آن – سایت پزشکان بدون مرز 14,500 تومان buy گر گرفتگی و روشهای بهبود آن – سایت پزشکان بدون مرز 42,000 تومان buy گر گرفتگی و روشهای بهبود آن – سایت پزشکان بدون مرز
     
     
               
N1470863133 گر گرفتگی و روشهای بهبود آن – سایت پزشکان بدون مرز N1470862926 گر گرفتگی و روشهای بهبود آن – سایت پزشکان بدون مرز N1470862751 گر گرفتگی و روشهای بهبود آن – سایت پزشکان بدون مرز N1496055327 گر گرفتگی و روشهای بهبود آن – سایت پزشکان بدون مرز
     
گردنبندسنگ کوارتز آبی H148 گردنبندسنگ کوارتز آبی H147 گردنبند سنگ کوارتز آبی H146 انگشتر استیل سنگ دلربا17 H277
     

گردنبند استیل طلایی سنگ کوارتز آبی

گردنبند استیل طلایی سنگ کوارتز آبی

گردنبنداستیل طلایی سنگ کوارتز آبی

انگشتر استیل طلایی سنگ دلربا سایز17.رنگ ثابت طرح طلا ضدحساسیت

     
42,000 تومان buy گر گرفتگی و روشهای بهبود آن – سایت پزشکان بدون مرز 42,000 تومان buy گر گرفتگی و روشهای بهبود آن – سایت پزشکان بدون مرز 42,000 تومان buy گر گرفتگی و روشهای بهبود آن – سایت پزشکان بدون مرز 22,000 تومان buy گر گرفتگی و روشهای بهبود آن – سایت پزشکان بدون مرز
     
     
               
N1486138152 گر گرفتگی و روشهای بهبود آن – سایت پزشکان بدون مرز N1486105480 گر گرفتگی و روشهای بهبود آن – سایت پزشکان بدون مرز N1496918856 گر گرفتگی و روشهای بهبود آن – سایت پزشکان بدون مرز N1461699695 گر گرفتگی و روشهای بهبود آن – سایت پزشکان بدون مرز
     
نمک دریاچه ارومیه دانستنیهای دوران بارداری-551 گردنبند تمشک گردنبند رشته ای 7 سنگ معدنی
     

نمک خالص دریاچه ارومیه

شماره مجوز :155/25487

این گردنبنداز جنس گارنت بوده و ساخت کشور هند می باشد

گردنبندزیبایی از 7 سنگ سودالیت. عقیق .فیروزه . چشم ببر. امیتست ..

     
15,000 تومان buy گر گرفتگی و روشهای بهبود آن – سایت پزشکان بدون مرز 1,200 تومان buy گر گرفتگی و روشهای بهبود آن – سایت پزشکان بدون مرز 25,000 تومان buy گر گرفتگی و روشهای بهبود آن – سایت پزشکان بدون مرز 12,900 تومان buy گر گرفتگی و روشهای بهبود آن – سایت پزشکان بدون مرز
     
     
               
N1461698532 گر گرفتگی و روشهای بهبود آن – سایت پزشکان بدون مرز N1354102036 گر گرفتگی و روشهای بهبود آن – سایت پزشکان بدون مرز N1437360643 گر گرفتگی و روشهای بهبود آن – سایت پزشکان بدون مرز N1362930855 گر گرفتگی و روشهای بهبود آن – سایت پزشکان بدون مرز
     
گردنبند سنگ معدنی سودالیت (شفا بخش) دانستنیهای فشار خون /اورجینال مجموعه بیست و هفتم کتاب‌های پزشکی؛ هماتولوژی آموزش ایروبیک بانوان / اورجینال
     

سنگی موثر برای فشار خون بالاو تپش قلب است

دانستنیهای فشار خون و روشهای نوین درمان
 

آرشیوی بی‌نظیر شامل بیش از 100 کتاب در زمینه هماتولوژی

اندام متناسب ، بدنی سالم ، روحیه ای شاداب با ایربیک

     
5,900 تومان buy گر گرفتگی و روشهای بهبود آن – سایت پزشکان بدون مرز 13,900 تومان buy گر گرفتگی و روشهای بهبود آن – سایت پزشکان بدون مرز 36,000 تومان buy گر گرفتگی و روشهای بهبود آن – سایت پزشکان بدون مرز 9,900 تومان buy گر گرفتگی و روشهای بهبود آن – سایت پزشکان بدون مرز
     
     
               
N1356468929 گر گرفتگی و روشهای بهبود آن – سایت پزشکان بدون مرز N1396228355 گر گرفتگی و روشهای بهبود آن – سایت پزشکان بدون مرز N1396219357 گر گرفتگی و روشهای بهبود آن – سایت پزشکان بدون مرز N1389014153 گر گرفتگی و روشهای بهبود آن – سایت پزشکان بدون مرز
     
آموزش ورزش یوگا و مدیتیشن yoga اورجینال ست مغناطیسی دستبند و گردنبند ست مغناطیسی دستبند و گردنبند تسبیح دلربا
     

اورجینال
شماره مجوز: 155/13066

ست مغناطیسی دستبند و گردنبند

ست مغناطیسی دستبند و گردنبند

تسبیح دلربا 33 دانه درشت کد 10074

     
8,000 تومان buy گر گرفتگی و روشهای بهبود آن – سایت پزشکان بدون مرز 30,000 تومان buy گر گرفتگی و روشهای بهبود آن – سایت پزشکان بدون مرز 30,000 تومان buy گر گرفتگی و روشهای بهبود آن – سایت پزشکان بدون مرز 30,000 تومان buy گر گرفتگی و روشهای بهبود آن – سایت پزشکان بدون مرز
     
     
               
N1389013519 گر گرفتگی و روشهای بهبود آن – سایت پزشکان بدون مرز N1319208311 گر گرفتگی و روشهای بهبود آن – سایت پزشکان بدون مرز N1308426929 گر گرفتگی و روشهای بهبود آن – سایت پزشکان بدون مرز N1316675599 گر گرفتگی و روشهای بهبود آن – سایت پزشکان بدون مرز
     
تسبیح دلربا سیفر کال Safer Call برچسب اشعه گیر موبایل گوشیها برچسب اشعه گیر ضد اشعه موبایل سیفر کال Safer Call (ساخت آلمان) طرح توجیهی تولید تجهیزات ورزشی و فیزیوتراپی الکترونیکی
     

تسبیح دلربا 101 دانه کد 10077

مولفه اطلاعات انرژی نوسانات فنی را ساماندهی کرده پتانسیل منفی آنرا زدوده و...

مولفه اطلاعات انرژی نوسانات فنی را ساماندهی کرده پتانسیل منفی آنرا زدوده و...

تجهیزات مورد استفاده در فیزیوتراپی بسیار متنوع و متعدد است

     
32,000 تومان buy گر گرفتگی و روشهای بهبود آن – سایت پزشکان بدون مرز 15,000 تومان buy گر گرفتگی و روشهای بهبود آن – سایت پزشکان بدون مرز 15,000 تومان buy گر گرفتگی و روشهای بهبود آن – سایت پزشکان بدون مرز 14,000 تومان buy گر گرفتگی و روشهای بهبود آن – سایت پزشکان بدون مرز
     
     
               
N1331454762 گر گرفتگی و روشهای بهبود آن – سایت پزشکان بدون مرز N1331625995 گر گرفتگی و روشهای بهبود آن – سایت پزشکان بدون مرز N1331626892 گر گرفتگی و روشهای بهبود آن – سایت پزشکان بدون مرز N1331626239 گر گرفتگی و روشهای بهبود آن – سایت پزشکان بدون مرز
     
طرح توجیهی تولید روغن زیتون -اورجینال طرح توجیهی تولید بیسکویت و ویفر با جایگرینی قند مایع خرما به جای شکر -اورجینال طرح توجیهی تولید نوشابه های غیر الکلی و انرژی زا با قند مایع خرما -اورجینال طرح توجیهی تولید کیک و کلوچه با جایگرینی قند مایع خرما به جای شکر -اورجینال
     

آخرین وکاملترین ورژن طرح توجیهی تائید شده و قابل اجرا در سراسر کشور با وام بانکی

آخرین وکاملترین ورژن طرح توجیهی تائید شده و قابل اجرا در سراسر کشور با وام بانکی

آخرین وکاملترین ورژن طرح توجیهی تائید شده و قابل اجرا در سراسر کشور با وام بانکی

آخرین وکاملترین ورژن طرح توجیهی تائید شده و قابل اجرا در سراسر کشور با وام بانکی

     
14,000 تومان buy گر گرفتگی و روشهای بهبود آن – سایت پزشکان بدون مرز 14,000 تومان buy گر گرفتگی و روشهای بهبود آن – سایت پزشکان بدون مرز 14,000 تومان buy گر گرفتگی و روشهای بهبود آن – سایت پزشکان بدون مرز 14,000 تومان buy گر گرفتگی و روشهای بهبود آن – سایت پزشکان بدون مرز
     
     
               
N1323707994 گر گرفتگی و روشهای بهبود آن – سایت پزشکان بدون مرز N1484910056 گر گرفتگی و روشهای بهبود آن – سایت پزشکان بدون مرز N1384246299 گر گرفتگی و روشهای بهبود آن – سایت پزشکان بدون مرز N1384066905 گر گرفتگی و روشهای بهبود آن – سایت پزشکان بدون مرز
     
طرح توجیهی تولید روغن تصفیه شده و چای برگ درخت زیتون -اورجینال کتاب دانستی هایی درباره بدن انسان – قلب و گردش خون - همراه با دی وی دی مراقب قلبتان باشید کاهش فشار خون بالا
     

آخرین وکاملترین ورژن طرح توجیهی تائید شده و قابل اجرا در سراسر کشور با وام بانکی

نویسنده / مترجم : آنا کلیبورن /دکتر علیرضا منجمی

مرقب قلبتان باشید

کتابی از موسسه ی ملی
قلب - ریه و خون امریکا
برای زنان

کتاب کاهش فشار خون بالا

     
14,000 تومان buy گر گرفتگی و روشهای بهبود آن – سایت پزشکان بدون مرز 13,100 تومان buy گر گرفتگی و روشهای بهبود آن – سایت پزشکان بدون مرز 3,200 تومان buy گر گرفتگی و روشهای بهبود آن – سایت پزشکان بدون مرز 5,800 تومان buy گر گرفتگی و روشهای بهبود آن – سایت پزشکان بدون مرز
     
     

  صفحه:

 
1 2  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code