پریود | عشق ورزی و عشق بازی

نوشته شده در موضوع دسته‌بندی نشده در 12 فوریه 2018

 

خون استحاضه: غالبا کم‏رنگ و سرد و رقیق است و معمولا بدون فشار و سوزش خارج می‏شود ولی ممکن است برخی اوقات هم علائم آن تغییر کند. هر خونی که غیر از حیض و نفاس و خون زخم و دمل است و از رحم زن خارج می‏شود استحاضه است.
خونی که نه حیض باشد و نه نفاس، خون استحاضه است

به طور کلی لکه و خون با سه شرط حکم حیض را دارد:

1- فاصله‏ اش تا قاعدگی قبلی کمتر از ده روز نباشد.
2- آلودگی، ولو در داخل، پیوسته باشد. یعنی سه روز پشت سر هم خون ببیند اگر چه فقط در داخل مجرا باشد.
3- آلودگی کمتر از سه روز نباشد و اگر بیشتر باشد تا ده روز حیض محسوب است.

کسی که عادت وقتیه عددیه دارد یعنی هر ماه در وقت معین حیض می شود و در زمان مشخص نیز پاک می گردد اگر احیانا اتفاق افتاد که پس از قاعدگی لک بینی دارد، اگر جمع دوران آلودگی مستمر و دوران لک بینی پس از آن، کمتر از ده روز باشد، همه آن ایام، از روزهای حیض محسوب می‏شود؛ ولی اگر مجموع دوران حیض و لک بینی پس از قاعدگی بیش از ده روز شد، تنها به مقدار ایامی که هر ماه عادت می‏شده حیض است و بقیه استحاضه محسوب می‏شود.

مثلا اگر هر ماه از اول تا هفتم به مدت 7 روز حیض می شده ولی یک ماه اتفاق افتاد که بعد از هفت روز هم چند روز لکه می بیند اگر مجموع از 10 روز تجاوز نکند تمام آن حکم حیض را دارد و باید عبادات را ترک کند و به احکام حائض عمل نماید و اما اگر مجموع از 10 روز تجاوز کرد مثلا 12 روز شد در اینجا به اندازه 7 روز را حیض حساب کند و بقیه یعنی 5 روز استحاضه می باشد. و استحاضه بر سه نوع است :قلیله ، متوسطه و کثیره .

در استحاضه قلیله (یعنی یک لکه) زن باید خودش را تطهیر کند و لباس را عوض نموده و برای هر نماز یک وضو بگیرد ـ بدیهی است اگر نماز ظهر و عصر و مغرب و عشاء را بلافاصله بخواند یک وضو برای هر دو کافی است.
اما در استحاضه متوسط (بیشتر از یک لکه) برای نماز صبح یک غسل بعد از تطهیر محل انجام دهد و یک وضو هم بگیرد و اگر برای نماز ظهر و عصر و مغرب و عشاء نیز همین حالت پیش آمد تطهیر کردن محل و لباس و یک وضو برای هر نماز کافی است.
ولی در استحاضه کثیره (خون زیاد) باید برای هر نماز یک غسل و یک وضو انجام دهد ولی اگر دو نماز را با هم بخواند یک غسل کافی است و لباس را نیز تطهیر یا عوض نماید و در حال روزه نیز اگر به دستور استحاضه عمل شود روزه صحیح است

 

فرق بین لکه بینی و خونریزی چیست؟

لکه بینی خونریزی خفیفی است مشابه آن چیزی که احتمالا در اوایل یا اواخر قاعدگی مشاهده می کنید. رنگ آن می تواند از صورتی تا قرمز مایل به قهوه ای تغییر کند (رنگ خون خشک شده).

خونریزی مختصر بین دو پریود را لکه بینی گویند و این خونریزی در ماههای اول مصرف قرصهای ضد بارداری یا هنگام تغییر نوع قرصهای ضد بارداری شایع است . لکه بینی معمولاً به دنبال تعدیل بدن با تغییرات سطوح هورمونی ایجاد می شود.

اما این نوع از خونریزی به همراه استفاده از دستگاه جلوگیری از حاملگی داخل رحمی(IUD)نیز ایجاد می شود.

خونریزی واژینال غیر طیعی خصوصاً حدود چند ساعتی پس از مقاربت ممکن است به علت بیماری در سرویکس یا گردن رحم نظیر ارزیون (سائیدگی) سرویکس یا سرطان سرویکس باشد . در خانمهای مسن تر ، مقاربت ممکن است باعث آسیب دیواره های واژون شود. زیرا دیواره های واژون پس از یائسگی نازک تر و شکننده تر می شوند و ممکن است باعث خونریزی شود.

خونریزی غیر طبیعی واژینال که مرتبط با مقاربت جنسی یا جلوگیری از بارداری نباشد ممکن است به علت بیماریهایی نظیر آندومتریوز یا پولیپ رحم ایجاد شود. خونریزی از رحم می تواند در ابتدای حاملگی رخ دهد و می تواند به علت سقط جنین باشد. بیماریهای مختلفی در دستگاه تناسلی زنانه نظیر سرطان رحم می توانند موجب خونریزیهای بعد از یائسگی شوند. اگر فرد متوجه خونریزی غیر طبیعی گردد باید سریعاً به پزشک مراجعه نموده تا علت آن جستجو شود.

علل لکه بینی چیست؟

به دلیل افزایش میزان جریان خون دهانه رحم و بافت های اطراف، شما ممکن است بعد از پاپ اسمیر (آزمایش سرطان دهانه رحم)، معاینه داخلی و یا رابطه جنسی لکه بینی داشته باشید. علل دیگر شامل:

خونریزی مربوط به لانه گزینی: ممکن است شما خونریزی کم و خفیفی مربوط به لانه گزینی که احتمالا 11 تا 12 روز بعد از باروری اتفاق می افتد داشته باشید (نزدیک به زمانی که شما متوجه رخ ندادن سیکل قاعدگی می شوید). ممکن است که علت آن لانه گزینی تخم بارور شده در دیواره رحم باشد، پدیده ای که معمولا 6 روز بعد از قاعدگی اتفاق می افتد اما نمی توان به طور قطع مطمئن بود که خونریزی ناشی از لانه گزینی است. خونریزی خیلی خفیف بوده، در عرض 1 تا 2 روز تمام شده، و فقط تعداد کمی از زنان حامله این نوع از لکه بینی را دارند.

سقط خود به خودی یا حاملگی نابجا: لکه بینی می تواند جز علائم اولیه یک سقط خود به خودی یا حاملگی نابجا باشد به خصوص اگر با درد یا انقباضات ( کرامپ) شکمی همراه باشد. در حدود یک چهارم زنان حامله در اوایل حاملگی خونریزی یا لکه بینی دارند و در حدود نیمی از این افراد دچار سقط خود به خودی می شوند. اما اگر سونوگرافی که از جنین شما در حدود هفته های 7 تا 11 انجام می شود نشان دهنده ضربان قلب باشد، شانس ادامه حاملگی شما بیشتر از 90% است.

عفونتها: لکه بینی ممکن است به دلایل غیر مرتبط با حاملگی باشد. عفونتهای واژینال ( مانند عفونتهای قارچی یا باکتریال) یا عفونتهای منتقله از راه مقاربت ( مانند تریکومونا، گنوره ، کلامیدیا و یا هرپس) ممکن است باعث تحریک و یا التهاب دهانه رحم شوند. دهانه ملتهب رحم، مستعد خونریزی بعد از پاپ اسمیر یا رابطه جنسی است. همچنین ممکن است به دلیل وجود پولیپ (یک نوع توده خوش خیم)، شما بعد از پاپ اسمیر یا نزدیکی جنسی خونریزی یا لکه بینی داشته باشید.

مشکلات جفت یا زایمان زود رس: در سه ماهه دوم و سوم حاملگی، خونریزی یا لکه بینی می تواند نشانه یک مشکل جدی مثل جفت سر راهی، جداشدن جفت (که در این پدیده جفت از رحم جدا می شود) و سقط خود به خودی دیررس (بین 13 هفتگی و اواسط حاملگی) یا زایمان زودرس (بین نیمه حاملگی و 37 هفتگی) باشد.

زایمان طبیعی: ترشح موکوسی که بر اثر وجود خون تغییر رنگ یافته بعد از 37 هفتگی به احتمال زیاد نشانه جدا شدن یک پلاک موکوسی در اثر نرم و گشاد شدن دهانه رحم و آماده شدن آن برای مراحل زایمان می باشد.در این مرحله نیز شما هر لکه بینی و یا خونریزی را باید به پزشک خود اطلاع دهید.

 

علل ناشناخته: در بعضی از موارد علت لکه بینی در نهایت نیز مشخص نمی شود. تنها کاری که پزشک در این موقع می کند تجویز دستورات احتیاطی شامل ورزش نکردن، خودداری از نزدیکی و خودداری از بلند کردن اشیاء سنگین و موارد دیگر است.

چرا برخی از خانم‌ها دچار لکه ‌بینی می‌شوند؟

قرص‌های ضدبارداری بیش از هر داروی دیگری در جهان مورد بررسی قرارگرفته‌اند و تحقیقات همه‌گیرشناختی متعددی روی آنها انجام شده است. قرص‌های پیشگیری از بارداری که در دهه 1960 وارد بازار دارویی شدند و اکنون به‌صورت فراگیر مصرف می‌شوند، در بسیاری از کشورها، در راس روش‌های تنظیم خانواده قرار دارند…

بسیاری از خانم‌ها خودسرانه برای پیشگیری از بارداری‌های ناخواسته یا به تعویق انداختن دوره عادت ماهیانه و لکه‌بینی به مصرف قرص‌های ضدبارداری روی می‌آورند اما متخصصان زنان و زایمان بر این باورند که مصرف مداوم این قرص‌ها برای این منظورها، مناسب نیست زیرا نتایج تحقیقات نشان داده‌اند مصرف طولانی‌مدت قرص‌های ضدبارداری بی‌خطر نخواهد بود. با دکتر آزیتا صفارزاده، جراح و متخصص بیماری‌های زنان و زایمان گفت‌وگو کرده‌ایم تا اطلاعات بیشتری درمورد عوارض مصرف قرص ضدبارداری برای به‌تعویق انداختن دوره عادت ماهیانه داشته باشیم.
سلامت: خانم دکتر! چرا برخی از خانم‌ها دچار لکه‌بینی می‌شوند؟

ابتلای زنان به اختلالات هورمونی و گاهی ابتلا به پولیپ، فیبروم یا ضایعات دیگر در دهانه رحم و داخل رحم باعث لکه‌بینی می‌شود.

 

سلامت: خیلی از خانم‌ها برای رفع مشکل لکه‌بینی هنگام مسافرت‌های زیارتی از قرص‌های ضدبارداری استفاده می‌کنند، این کار ضرری ندارد؟

خانم‌هایی که به دلیل اختلالات هورمونی دچار لکه‌بینی‌های قبل و بعد از عادت ماهیانه یا بین دو سیکل عادت ماهیانه می‌شوند و برای حل این مشکل به‌خصوص در ماه رمضان از قرص‌های ضدبارداری استفاده می‌کنند، باید بدانند که اگرچه مصرف قرص‌های ضدبارداری تا حدودی می‌تواند اختلالات هورمونی زنانه را برطرف کند اما مانند شمشیر دولبه‌ای است که از یک طرف باعث کاهش لکه‌بینی می‌شود و از سوی دیگر به خصوص در سنین بالای 40-35 سال عوارض جانبی به همراه خواهد داشت.

 

سلامت: قرص ضدبارداری چه تاثیری در کاهش لکه‌بینی دارد؟

قرص‌های ضدبارداری با کاهش‌دادن ضخامت جدار رحم، مانع خونریزی می‌شوند و تا زمانی که فرد به مصرف قرص ادامه دهد، دچار لکه‌بینی و عادت ماهیانه نخواهد شد. از سوی دیگر مصرف مداوم این قرص‌ها باعث ناباروری می‌شود. استفاده از قرص‌ ضدبارداری قبل از بارداری اول بسیار خطرناک است و احتمال ابتلا به سرطان را افزایش می‌دهد. درواقع با مصرف‌طولانی مدت، هورمون‌های موجود در قرص‌ها باعث اختلال در کارکرد هیپوفیز می‌شود و این اختلال مانع مصرف تخمک‌گذاری و بارداری خواهد شد.

 

سلامت: مصرف این قرص‌ها برای به تعویق انداختن دوره عادت ماهیانه، منعی ندارد؟

برخی افراد غافل از عوارض این داروها، برای به تعویق انداختن زمان دوره عادت ماهیانه خود از آنها استفاده می‌کنند ولی این کار اگر به مدت طولانی انجام شود، باعث نازک‌ترشدن قطر لایه داخلی رحم (یعنی آندومتر) خواهد شد و به مرور زمان لکه‌بینی را در پی خواهد داشت. در ضمن مصرف قرص‌های قدیمی ضدبارداری که دوز بالایی از اتینیل استرادیول (نوعی استروژن) دارند، در افراد بالای 40 سال باعث لخته‌شدن عروق پا و عروق مغزی می‌شود.

 

سلامت: کدام افراد بیشتر در معرض خطر استفاده از این قرص‌ها هستند؟

مصرف قرص‌ها در افراد مبتلا به مشکلات قلبی‌-عروقی باعث تصلب شرایین و افزایش فشارخون می‌شود. به علاوه برای زنان بالای 35 سال، زنان سیگاری یا خانم‌هایی که برای مسافرت یا رفتن به مکان‌های زیارتی مثل سوریه، مکه، کربلا و…. برای به‌تعویق انداختن قاعدگی به دفعات قرص می‌خورند، افرادی که سابقه سرطان پستان دارند (مصرف این قرص‌ها در سنین بالا احتمال ابتلا به سرطان پستان را افزایش می‌دهد) و خانم‌هایی که سابقه ابتلا به فشارخون در یکی از افراد درجه یک خانواده آنها وجود دارد به شدت مضر است.

مصرف قرص ضدبارداری اندازه فیبروم افراد مبتلا به فیبروم رحمی را افزایش می‌دهد. استفاده از این قرص‌ها برای زنانی هم که مستعد ابتلا به بیماری‌های سرطان دهانه رحم و سرطان روده و… هستند، ممنوع است چرا که آثار ناشی از مصرف آنها باعث تاخیر در شناسایی و درمان بیماری می‌شود. این قرص‌‌ها گاهی خطر لخته‌شدن خون در وریدها و آمبولی لخته‌ها را بالا می‌برند، عارضه‌ای که در برخی موارد مرگبار است.

 

سلامت: مصرف همزمان این قرص?ها با سیگارکشیدن چه خطری دارد؟

احتمال سکته قلبی و حوادث ناشی از تصلب شریان‌های مغزی و قلبی در خانم‌های سیگاری به دنبال مصرف قرص‌های ضدبارداری افزایش می‌یابد، مخصوصا در زنانی که تعداد سیگارهایی که در روز مصرف می‌کنند، بالاست و به این ترتیب خطر مرگ نیز در آنها بیشتر است.

 

سلامت: خانم ‌دکتر! گفته می‌شود مصرف این قرص‌ها در ظاهر فرد نیز تاثیر می‌گذارد. در این مورد بیشتر توضیح می‌دهید؟

مصرف این قرص‌ها در برخی از افراد به دلیل هورمون استروژن موجود در آنها، باعث افزایش رنگ در گونه می‌شود که در زیبایی فرد تاثیرگذار است. همچنین دوز بالای استروژن و پروژسترون باعث افزایش اشتها و در نهایت چاقی و ابتلا به بیماری‌های همراه با چاقی می‌شود. به‌طوری که برخی از افراد فقط با چند ماه مصرف این قرص‌ها، چند کیلوگرم به وزنشان اضافه می‌شود که مقداری از آن به دلیل ورم و افزایش چربی است. بنابراین بهتر است قرص‌ها در مواقع لازم و به مدت محدود استفاده شوند. همچنین هورمون‌های موجود در قرص‌ها که از خانواده کلسترول هستند، در بدن تجمع می‌یابند و باعث می‌شوند مقدار دوز استروژن 9 برابر مقدار طبیعی شود.

 

سلامت: پیشنهاد شما برای اینکه این قرص‌ها خطر کمتری برای مصرف‌کننده داشته باشد، چیست؟

استفاده موقت از این قرص‌ها در خانم‌هایی که قند و کلسترول طبیعی دارند، عارضه زیادی به دنبال ندارد اما قطعا با مصرف طولانی‌مدت، عوارض دیگری مانند ابتلا به دیابت، بالارفتن کلسترول و فشارخون به خصوص در سنین بالا که احتمال بروز آن بیشتر است، رخ خواهد ‌داد. متاسفانه برخی از افراد که پروتئین‌های ضدانعقادی آنتی‌ترومبین 3 در بدنشان کم است با استفاده از این قرص‌ها در نواحی مختلف بدن مانند پا، ریه و مغز دچار لخته شدگی خون می‌شوند که اگر به موقع تشخیص داده نشود، منجر به مرگ فرد خواهد شد. از طرفی رابطه میان قرص‌های ضدبارداری و خطر لخته شدن خون و سکته مغزی کاملا ثابت شده و این خطر در صورتی که خانمی‌ سیگاری و بالای 35 سال باشد، به شدت افزایش می‌یابد. همچنین قرص ضدبارداری ممکن است با پروتئین SHBG که با اتصال به تستوسترون اندک موجود در بدن زنان آن را از دسترس بدن دور نگه می‌دارد، تداخل کند و در دراز مدت باعث اختلال میل و فعالیت جنسی شود.

منبع: پایگاه اینترنتی پرشین وی


 

علل خونریزی و لکه بینی در زمان غیر معمول

منظور از خونریزی نامنظم از مهبل، همه موارد خونریزی است که در چرخه طبیعی عادت ماهیانه نباشند یا بعد از یائسگی اتفاق بیفتند.

 خونریزی ممکن است به صورت لکه بینی خفیف و گاهگاهی یا به شکل خونریزی های شدیدتر باشد. هرچند که اغلب علت این خونریزی ها ساده است، اما همیشه باید در صورت ابتلا به هر نوع خونریزی غیرطبیعی از مهبل، به پزشک مراجعه کنید. خونریزی در فواصل بین عادت ماهیانه یا بعد ازمقاربت ممکن است نشانه ای از نوعی بیماری زمینه ای جدی باشد و پزشک باید آن را بررسی کند

1-عوارض حاملگی:
سقط خود بخود
حاملگی خارج رحمی
بیماریهای تروفوبلاستیک(مربوط به جفت)

2-اختلالات تخمدانی:
کیست های فولیکولر(خوش خیم)
کیست جسم زرد(خوش خیم)
بیماری تخمدانهای با کیستهای متعدد(خوش خیم)
سرطانهای خوش خیم موقتی
بقیه سرطانها

3-به علل اختلالات رحمی:
عفونت مزمن لایه های رحمی
گوشت های اضافی خوش خیم در رحم
سرطانهای بد خیم رحم
وجود لایه های طبیعی بافت رحمی در جاهای غیر طبیعی لگن
وجود جسم خارجی مثل IUD
وجود جمع شدگی چرک و خون در یک قسمت رحم

4-به دلایل هورمونی
مصرف عمدی هورمون( مثل قرص های جلوگیری ocp)
تولید ناخود آگاه هورمون در بدن

5-خونریزی با منشاء خارج رحمی:
ازدیواره مجرای رحم
ازگردن دهانه رحم
از مجرای ادرار
ازمثانه
ازمقعد

6-اختلالات لوله های رحمی:
عفونت حاد و مزمن لوله های رحمی
سرطانهای خوش خیم و بدخیم لوله هل رحمی

7-به دلائل غیر مسائل زنانه:
اختلال خونی در بدن
اختلال غددی در بدن
اختلال متابولیک در بدن

8- بی دلیل:
با پایه روانی
با پایه عروقی

اگه مشکل لکه بینی 1 هفته قبل از پریود داشتید خیلی هول نکنید چون ممکنه مربوط به تخمک گذاری باشه و به عبارتی طبیعی قلمداد میشه (اگه 1 بار بود) بهر حال مربوط به بکارت نمیشه

منبع: ایران سلامت

لکه بینی و خونریزی در دوران بارداری

 

اگر من در دوران حاملگی با لکه بینی یا خونریزی واژینال مواجه شدم چه کار باید بکنم؟

حتی اگر به نظر برسد که خونریزی قطع شده است بلافاصله با دکتر یا مامای خود تماس بگیرید. اگر چه ممکن است که خونریزی واژینال یا لکه بینی به دلیل یک مسئله جزئی باشد، اما احتمال مسائل جدی نیز وجود دارد. احتمالا برای رد هر گونه عوارض و اطمینان یافتن از سلامت شما و فرزندتان، انجام معاینه ضروری است. (اگر خونریزی شما ادامه دارد و یا درد شدید به هر شکلی دارید و دسترسی فوری به پزشک خود ندارید، سریعا» به بخش مراقبتهای فوری (اورژانس) مراجعه کنید.)

 

Article source: https://lovemaking4u.wordpress.com/tag/%D9%BE%D8%B1%DB%8C%D9%88%D8%AF/

نتایج جستجو فشار خون
               
N1484418982 پریود | عشق ورزی و عشق بازی N1417722480 پریود | عشق ورزی و عشق بازی N1417765965 پریود | عشق ورزی و عشق بازی N1391918781 پریود | عشق ورزی و عشق بازی
     
دانستنیهای فشار خون /اورجینال مجموعه ایروبیک کودکان به صورت اورجینال آموزش قدم به قدم تمرینات پرورش اندام و بدنسازی/اورجینال تغذیه در اسلام از زبان (دکتر روازاده) اورجینال
     

دانستنیهای فشار خون و روشهای نوین درمان

تصویری -با کیفیت عالی و به زبان فارسی

آموزش قدم به قدم تمرینات پرورش اندام و بدنسازی/اورجینال

+مقایسه طب سنتی با طب امروزی

     
13,900 تومان buy پریود | عشق ورزی و عشق بازی 9,500 تومان buy پریود | عشق ورزی و عشق بازی 9,000 تومان buy پریود | عشق ورزی و عشق بازی 8,700 تومان buy پریود | عشق ورزی و عشق بازی
     
     
               
N1356519576 پریود | عشق ورزی و عشق بازی N1355976865 پریود | عشق ورزی و عشق بازی N1352718936 پریود | عشق ورزی و عشق بازی N1487246534 پریود | عشق ورزی و عشق بازی
     
آموزش حرفه ای شنا/اورجینال تغذیه در اسلام از زبان دکتر روازاده/اورجینال تغذیه در اسلام از زبان دکتر روازاده/اورجینال آموزش کامل تمرینات پرورش اندام و بدنسازی/اورجینال
     

آموزش شنای پروانه
شنای قورباغه
شنای کرال پشت
شنای آزادو...

سخنرانی استاد حکیم دکتر روازاده

سخنرانی استاد حکیم دکتر روازاده
 

آموزش پرورش اندام و بدنسازی کلیه حرکات و تمرین ها

     
4,900 تومان buy پریود | عشق ورزی و عشق بازی 14,400 تومان buy پریود | عشق ورزی و عشق بازی 12,000 تومان buy پریود | عشق ورزی و عشق بازی 12,000 تومان buy پریود | عشق ورزی و عشق بازی
     
     
               
N1443342877 پریود | عشق ورزی و عشق بازی N1352698240 پریود | عشق ورزی و عشق بازی N1333052538 پریود | عشق ورزی و عشق بازی N1470863227 پریود | عشق ورزی و عشق بازی
     
مجموعه ای کامل از دانستنیهای دوران بارداری به همراه مجموعه آموزشی کودکیار(اورجینال)-551 آموزش حرفه ای شنا/اورجینال مجموعه موسیقی کلاسیک گردنبند سنگ کوارتز آبی H149
     

کاملترین مجموعه موجود در بازار

آموزش شنای پروانه
شنای قورباغه
شنای کرال پشت
شنای آزادو...

بیش از 100 ساعت موسیقی کلاسیک از نوابغ دنیای موسیقی
2DVD
اورجینال

گردنبند استیل طلایی سنگ کوارتز آبی

     
23,000 تومان buy پریود | عشق ورزی و عشق بازی 3,500 تومان buy پریود | عشق ورزی و عشق بازی 14,500 تومان buy پریود | عشق ورزی و عشق بازی 42,000 تومان buy پریود | عشق ورزی و عشق بازی
     
     
               
N1470863133 پریود | عشق ورزی و عشق بازی N1470862926 پریود | عشق ورزی و عشق بازی N1470862751 پریود | عشق ورزی و عشق بازی N1496055327 پریود | عشق ورزی و عشق بازی
     
گردنبندسنگ کوارتز آبی H148 گردنبندسنگ کوارتز آبی H147 گردنبند سنگ کوارتز آبی H146 انگشتر استیل سنگ دلربا17 H277
     

گردنبند استیل طلایی سنگ کوارتز آبی

گردنبند استیل طلایی سنگ کوارتز آبی

گردنبنداستیل طلایی سنگ کوارتز آبی

انگشتر استیل طلایی سنگ دلربا سایز17.رنگ ثابت طرح طلا ضدحساسیت

     
42,000 تومان buy پریود | عشق ورزی و عشق بازی 42,000 تومان buy پریود | عشق ورزی و عشق بازی 42,000 تومان buy پریود | عشق ورزی و عشق بازی 22,000 تومان buy پریود | عشق ورزی و عشق بازی
     
     
               
N1486138152 پریود | عشق ورزی و عشق بازی N1486105480 پریود | عشق ورزی و عشق بازی N1496918856 پریود | عشق ورزی و عشق بازی N1461699695 پریود | عشق ورزی و عشق بازی
     
نمک دریاچه ارومیه دانستنیهای دوران بارداری-551 گردنبند تمشک گردنبند رشته ای 7 سنگ معدنی
     

نمک خالص دریاچه ارومیه

شماره مجوز :155/25487

این گردنبنداز جنس گارنت بوده و ساخت کشور هند می باشد

گردنبندزیبایی از 7 سنگ سودالیت. عقیق .فیروزه . چشم ببر. امیتست ..

     
15,000 تومان buy پریود | عشق ورزی و عشق بازی 1,200 تومان buy پریود | عشق ورزی و عشق بازی 25,000 تومان buy پریود | عشق ورزی و عشق بازی 12,900 تومان buy پریود | عشق ورزی و عشق بازی
     
     
               
N1461698532 پریود | عشق ورزی و عشق بازی N1354102036 پریود | عشق ورزی و عشق بازی N1437360643 پریود | عشق ورزی و عشق بازی N1362930855 پریود | عشق ورزی و عشق بازی
     
گردنبند سنگ معدنی سودالیت (شفا بخش) دانستنیهای فشار خون /اورجینال مجموعه بیست و هفتم کتاب‌های پزشکی؛ هماتولوژی آموزش ایروبیک بانوان / اورجینال
     

سنگی موثر برای فشار خون بالاو تپش قلب است

دانستنیهای فشار خون و روشهای نوین درمان
 

آرشیوی بی‌نظیر شامل بیش از 100 کتاب در زمینه هماتولوژی

اندام متناسب ، بدنی سالم ، روحیه ای شاداب با ایربیک

     
5,900 تومان buy پریود | عشق ورزی و عشق بازی 13,900 تومان buy پریود | عشق ورزی و عشق بازی 36,000 تومان buy پریود | عشق ورزی و عشق بازی 9,900 تومان buy پریود | عشق ورزی و عشق بازی
     
     
               
N1356468929 پریود | عشق ورزی و عشق بازی N1396228355 پریود | عشق ورزی و عشق بازی N1396219357 پریود | عشق ورزی و عشق بازی N1389014153 پریود | عشق ورزی و عشق بازی
     
آموزش ورزش یوگا و مدیتیشن yoga اورجینال ست مغناطیسی دستبند و گردنبند ست مغناطیسی دستبند و گردنبند تسبیح دلربا
     

اورجینال
شماره مجوز: 155/13066

ست مغناطیسی دستبند و گردنبند

ست مغناطیسی دستبند و گردنبند

تسبیح دلربا 33 دانه درشت کد 10074

     
8,000 تومان buy پریود | عشق ورزی و عشق بازی 30,000 تومان buy پریود | عشق ورزی و عشق بازی 30,000 تومان buy پریود | عشق ورزی و عشق بازی 30,000 تومان buy پریود | عشق ورزی و عشق بازی
     
     
               
N1389013519 پریود | عشق ورزی و عشق بازی N1319208311 پریود | عشق ورزی و عشق بازی N1308426929 پریود | عشق ورزی و عشق بازی N1316675599 پریود | عشق ورزی و عشق بازی
     
تسبیح دلربا سیفر کال Safer Call برچسب اشعه گیر موبایل گوشیها برچسب اشعه گیر ضد اشعه موبایل سیفر کال Safer Call (ساخت آلمان) طرح توجیهی تولید تجهیزات ورزشی و فیزیوتراپی الکترونیکی
     

تسبیح دلربا 101 دانه کد 10077

مولفه اطلاعات انرژی نوسانات فنی را ساماندهی کرده پتانسیل منفی آنرا زدوده و...

مولفه اطلاعات انرژی نوسانات فنی را ساماندهی کرده پتانسیل منفی آنرا زدوده و...

تجهیزات مورد استفاده در فیزیوتراپی بسیار متنوع و متعدد است

     
32,000 تومان buy پریود | عشق ورزی و عشق بازی 15,000 تومان buy پریود | عشق ورزی و عشق بازی 15,000 تومان buy پریود | عشق ورزی و عشق بازی 14,000 تومان buy پریود | عشق ورزی و عشق بازی
     
     
               
N1331454762 پریود | عشق ورزی و عشق بازی N1331625995 پریود | عشق ورزی و عشق بازی N1331626892 پریود | عشق ورزی و عشق بازی N1331626239 پریود | عشق ورزی و عشق بازی
     
طرح توجیهی تولید روغن زیتون -اورجینال طرح توجیهی تولید بیسکویت و ویفر با جایگرینی قند مایع خرما به جای شکر -اورجینال طرح توجیهی تولید نوشابه های غیر الکلی و انرژی زا با قند مایع خرما -اورجینال طرح توجیهی تولید کیک و کلوچه با جایگرینی قند مایع خرما به جای شکر -اورجینال
     

آخرین وکاملترین ورژن طرح توجیهی تائید شده و قابل اجرا در سراسر کشور با وام بانکی

آخرین وکاملترین ورژن طرح توجیهی تائید شده و قابل اجرا در سراسر کشور با وام بانکی

آخرین وکاملترین ورژن طرح توجیهی تائید شده و قابل اجرا در سراسر کشور با وام بانکی

آخرین وکاملترین ورژن طرح توجیهی تائید شده و قابل اجرا در سراسر کشور با وام بانکی

     
14,000 تومان buy پریود | عشق ورزی و عشق بازی 14,000 تومان buy پریود | عشق ورزی و عشق بازی 14,000 تومان buy پریود | عشق ورزی و عشق بازی 14,000 تومان buy پریود | عشق ورزی و عشق بازی
     
     
               
N1323707994 پریود | عشق ورزی و عشق بازی N1484910056 پریود | عشق ورزی و عشق بازی N1384246299 پریود | عشق ورزی و عشق بازی N1384066905 پریود | عشق ورزی و عشق بازی
     
طرح توجیهی تولید روغن تصفیه شده و چای برگ درخت زیتون -اورجینال کتاب دانستی هایی درباره بدن انسان – قلب و گردش خون - همراه با دی وی دی مراقب قلبتان باشید کاهش فشار خون بالا
     

آخرین وکاملترین ورژن طرح توجیهی تائید شده و قابل اجرا در سراسر کشور با وام بانکی

نویسنده / مترجم : آنا کلیبورن /دکتر علیرضا منجمی

مرقب قلبتان باشید

کتابی از موسسه ی ملی
قلب - ریه و خون امریکا
برای زنان

کتاب کاهش فشار خون بالا

     
14,000 تومان buy پریود | عشق ورزی و عشق بازی 13,100 تومان buy پریود | عشق ورزی و عشق بازی 3,200 تومان buy پریود | عشق ورزی و عشق بازی 5,800 تومان buy پریود | عشق ورزی و عشق بازی
     
     

  صفحه:

 
1 2  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code