انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا …

نوشته شده در موضوع دسته‌بندی نشده در 11 مه 2018

c1768 dfe1 انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ...

تغییر سبک زندگی یک مسیر طولانی در کنترل فشار خون بالا است. پزشک ممکن است رژیم‌هایی غذایی سالم و کم‌نمک را به شما توصیه کند و از شما بخواهد که به طور منظم ورزش کرده، از استعمال دخانیات خودداری کرده و وزن سالم خود را حفظ کنید؛ اما در برخی از موارد، تغییرات سبک زندگی کافی نیست. علاوه بر رژیم‌های غذایی سالم و ورزش کردن، پزشک داروهایی را برای پایین آوردن فشار خون برای شما تجویز می‌کند. اهداف درمانی فشار خون بالا به میزان سلامت شما بستگی دارد.

اهداف درمان فشار خون


اگر شما 60 سال یا بیشتر دارید و داروهای کاهنده فشار خون سیستولیک (تا فشار خون کمتر از 140 میلی‌متر جیوه) را مصرف می‌کنید، نباید داروهای خود را تغییر دهید مگر این که عوارض جانبی آنها زیاد باشد و بر سلامت و کیفیت زندگی شما تأثیر بگذارد.

معمولاً افراد با بیش از 60 سال به پرفشاری سیستولیک مبتلا هستند. در حالی که فشار خون سیستولیک در این افراد بالا است ولی فشار خون دیاتولیک آنها پایین است.

داروها تجویزی پزشک برای شما به میزان فشارخون و مشکلات و بیماری‌های دیگر شما بستگی دارد.

داروهای کنترل‌کننده فشار خون


c1768 dfe2 انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ...

دیورتیک های تیازیدی

دیورتیک‌ها که به آنها مدر یا قرص آب گفته می‌شود بر عملکرد کلیه تأثیر گذاشته و به بدن کمک می‌کنند تا سدیم و آب را دفع کرده و حجم خون را کاهش دهد.

غالباً در وهله اول داروهای دیورتیک‌های تیازید تجویز می‌شوند اما فقط این داروها نیستند که برای کاهش فشار خون انتخاب می‌شوند. دیورتیک‌های دیازید شامل هیدروکلروتیازی (میکروزید)، کلرتالیدون و داروهای دیگر می‌شود.

اگر شما از داروهای مدر استفاده نمی‌کنید و فشار خون شما بالا است، از پزشک بخواهید تا داروهای دیگری به شما بدهد یا داروهای شما را که همراه با قرص‌های مدر مصرف می‌کنید عوض کند. دیورتیک یا مسدودکننده‌های کانال کلسیم می‌توانند برای سیاه‌پوستان و افراد مسن بهتر از آنزیم‌های تبدیل‌کننده آنژیوتانسین عمل می‌کنند. یکی از عوارض جانبی شایع این داروها افزایش و تکرر ادرار است.

مسدودکننده‌های بتا

این داروها حجم کار قلب را کاهش داده و عروق خونی را باز می‌کنند تا نرخ ضربان قلب آرام شده و فشار کمتری بر قلب وارد شود. مسدودکننده‌های بتا شامل اسبوتول (سکترال)، اتنولو (تنرمین) و داروهای دیگر می‌شود.

وقتی که داروهای مسدودکننده بتا به تنهایی تجویز می‌شوند به خوبی عمل نمی‌کنند به خصوص در افراد سیاه‌پوست و مسن اما اگر همراه با داروهای دیگر کاهنده فشار خون مصرف شوند مؤثرتر خواهند بود.

مسدودکننده‌های آنزیم‌های تبدیل‌کننده آنژیوتنسین

این داروها مانند لیزینوپریل (زستریل)، بنازپریل (لوتنسین)، کاپتوریل (کاپوتن) و داروهای دیگر به شل شدن عروق خونی با جلوگیری از شکل‌گیری مواد شیمیایی طبیعی که باعث تنگ شدن عروق خونی می‌شوند کار می‌کند. داروهای آنزیم‌های تبدیل‌کننده آنژیوتنسین برای افراد مبتلا به بیماری‌های مزمن کلیوی نیز مؤثر است.

مسدودکننده‌های گیرنده آنژیوتانسین II لوزارتان

این داروها به شل شدن عروق خونی با مسدود کردن عملکرد و جلوگیری از شکل‌گیری مواد شیمایی طبیعی که باعث باریک شدن عروق می‌شوند کمک می‌کند. مسدودکننده‌ها گیرنده‌های انژیوتاسین II شامل کاندسارتان (آتاکاند)، لوسارتان (کوزار) و داروهای دیگر می‌شود. مسدودکننده‌های گیرنده آنژیوتانسین II برای افراد مبتلا به بیماری‌های مزمن کلیوی نیز مفید است.

مسدودکننده‌های کانال سدیم

این داروها شامل آملودیپین (نورواسک)، دیلتیازم (کاردیزم، تیازاک و…) و داروهای دیگر بوده و به شل شدن عضلات عروق خونی کمک می‌کنند. برخی از این داروها نرخ ضربان قلب را آرام‌تر می‌کند. مسدودکننده‌های کانال سدیم برای سیاه‌پوستان افراد مسن بهتر از مسدودکننده‌های آنزیم‌های تبدیل‌کننده آنژیوتنسین عمل می‌کنند.

آب گریپ فوروت با برخی از داروهای مسدودکننده کانال کلسیم تداخل داشته و سطح خونی دارو را افزایش داده و باعث ایجاد عوارض جانبی شدیدتری در شما می‌شود. اگر در مورد این تداخل نگرانی دارید با پزشک یا داروساز مشورت کنید.

مسدودکننده‌های رنین

آلیسکیرن (تکتورنا) تولید رنین را کاهش می‌دهد. رنین آنزیمی است در کلیه‌ها که زنجیره مراحل شیمیایی که فشار خون را افزایش می‌دهد را آغاز می‌کند.

تکتورنا با کاهش توانایی رنین برای شروع کردن این فرایند کار می‌کند. به دلیل احتمال بروز عوارض جانبی خطرناک مانند سکته مغزی، شما نباید آلیسکیرین را همراه با آنزیم‌های تبدیل‌کننده آنژیوتنسین یا مسدودکننده‌ها گیرنده‌های انژیوتاسین II مصرف کنید.

داروهای مکمل که برای درمان فشار خون به کار برده می‌شوند

اگر شما با مصرف ترکیب داروهای فوق در حفظ مقدار طبیعی فشار خون خود ناتوان هستید پزشک داروهای زیر را برای شما تجویز می‌کند:

  • مسدودکننده‌های بتا: این داروها تأثیر عصب بر عروق خونی و تأثیر مواد شیمیایی طبیعی باریک کننده عروق را کاهش می‌دهد. مسدودکننده‌های آلفا شامل دوگزازوسین (کاردیورا)، پرازوسین (مینیپرس) و داروهای دیگر می‌شود.
  • مسدودکننده‌های آلفا بتا: مسدودکننده‌های آلفا – بتا علاوه بر کاهش تأثیرات عصبی بر عروق خونی، نرخ ضربان قلب را نیز کاهش داده تا میزان خون پمپاژ شده توسط قلب به داخل عروق کاهش یابد. مسدودکننده‌های آلفا – بتا شامل کاروویلول (کورژ) و لابتالول (تراندات) می‌شود.
  • عامل‌های عمل‌کننده بر سیستم مرکزی: این دارو مغز را از ارسال سیگنال به سیستم عصبی که نرخ ضربان قلب را افزایش داده و عروق خونی را باریک می‌کند بازمی‌دارد. نمونه‌هایی از این داروها عبارتند از کلونیدین (کاتاپرس، کاپووی)، گانفاسین (اینتونیو، تنکس) و متیل دوپا.
  • بازکننده‌های عروق: این داروها شامل هیدروالازین و ماینوکسیدیل مستقیماً بر عضلات دیواره عروق تأثیر گذاشته و اجازه نمی‌دهند که عضلات سفت شده و باعث تنگ شدن عروق شوند.
  • آنتاگونیست آلدوسترون: نمونه‌هایی از این داروها عبارتند از اسپیرونولاکتون (آلداکتون) و الرنون (اینسپرا). این داروها تأثیر ماده شیمیایی طبیعی که می‌تواند باعث احتباس آب و نمک شده و فشار خون را بالا ببرد را از بین می‌برند.

برای کاهش مصرف و دوز مصرفی روزانه، پزشک ممکن است ترکیب داروهای با دوز پایین را بیش از دوزهای بالا یک داروی تنها مورد توجه قرار دهد. در واقع، برای کنترل فشار خون، مصرف دو دارو یا بیشتر اغلب مؤثرتر از مصرف یک دارو است. در برخی موارد پیدا کردن داروها یا ترکیب مؤثر داروها می‌تواند موضوع آزمون و خطا باشد.

تغییرات سبک زندگی برای درمان فشار خون بالا


c1768 dfe3 انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ...

مهم نیست که پزشک شما چه دارویی را برای بیماری فشار خون بالای شما تجویز می‌کند، به هر حال شما باید تغییراتی در سبک زندگی خود ایجاد کنید تا فشار خون شما پایین بیاید.

پزشک شما ممکن است موارد زیر را برای تغییر در سبک زندگی به شما پیشنهاد بدهد:

  • پیروی از یک رزیم غذایی سالم کم‌نمک (رژیم غذایی با رویکرد متوقف ساختن پرفشاری خون)
  • ورزش منظم
  • ترک استعمال دخانیات
  • محدود کردن مصرف نوشیدنی‌های الکلی
  • حفظ وزن سالم یا کاهش وزن در صورتی که چاق بوده یا دچار افزایش وزن هستید.

c1768 gkjhk انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ...

c1768 baner انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ...


c1768 vccbx انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ...


c1768 moshaaaa انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ...

Article source: http://drmehdikarimi.com/%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B9-%D9%82%D8%B1%D8%B5-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D9%87%D8%B4-%D8%A2%D9%88%D8%B1%D8%AF%D9%86/

نتایج جستجو فشار خون
               
N1484418982 انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ... N1417722480 انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ... N1417765965 انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ... N1391918781 انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ...
     
دانستنیهای فشار خون /اورجینال مجموعه ایروبیک کودکان به صورت اورجینال آموزش قدم به قدم تمرینات پرورش اندام و بدنسازی/اورجینال تغذیه در اسلام از زبان (دکتر روازاده) اورجینال
     

دانستنیهای فشار خون و روشهای نوین درمان

تصویری -با کیفیت عالی و به زبان فارسی

آموزش قدم به قدم تمرینات پرورش اندام و بدنسازی/اورجینال

+مقایسه طب سنتی با طب امروزی

     
13,900 تومان buy انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ... 9,500 تومان buy انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ... 9,000 تومان buy انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ... 8,700 تومان buy انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ...
     
     
               
N1356519576 انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ... N1355976865 انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ... N1352718936 انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ... N1487246534 انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ...
     
آموزش حرفه ای شنا/اورجینال تغذیه در اسلام از زبان دکتر روازاده/اورجینال تغذیه در اسلام از زبان دکتر روازاده/اورجینال آموزش کامل تمرینات پرورش اندام و بدنسازی/اورجینال
     

آموزش شنای پروانه
شنای قورباغه
شنای کرال پشت
شنای آزادو...

سخنرانی استاد حکیم دکتر روازاده

سخنرانی استاد حکیم دکتر روازاده
 

آموزش پرورش اندام و بدنسازی کلیه حرکات و تمرین ها

     
4,900 تومان buy انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ... 14,400 تومان buy انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ... 12,000 تومان buy انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ... 12,000 تومان buy انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ...
     
     
               
N1443342877 انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ... N1352698240 انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ... N1333052538 انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ... N1470863227 انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ...
     
مجموعه ای کامل از دانستنیهای دوران بارداری به همراه مجموعه آموزشی کودکیار(اورجینال)-551 آموزش حرفه ای شنا/اورجینال مجموعه موسیقی کلاسیک گردنبند سنگ کوارتز آبی H149
     

کاملترین مجموعه موجود در بازار

آموزش شنای پروانه
شنای قورباغه
شنای کرال پشت
شنای آزادو...

بیش از 100 ساعت موسیقی کلاسیک از نوابغ دنیای موسیقی
2DVD
اورجینال

گردنبند استیل طلایی سنگ کوارتز آبی

     
23,000 تومان buy انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ... 3,500 تومان buy انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ... 14,500 تومان buy انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ... 42,000 تومان buy انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ...
     
     
               
N1470863133 انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ... N1470862926 انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ... N1470862751 انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ... N1496055327 انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ...
     
گردنبندسنگ کوارتز آبی H148 گردنبندسنگ کوارتز آبی H147 گردنبند سنگ کوارتز آبی H146 انگشتر استیل سنگ دلربا17 H277
     

گردنبند استیل طلایی سنگ کوارتز آبی

گردنبند استیل طلایی سنگ کوارتز آبی

گردنبنداستیل طلایی سنگ کوارتز آبی

انگشتر استیل طلایی سنگ دلربا سایز17.رنگ ثابت طرح طلا ضدحساسیت

     
42,000 تومان buy انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ... 42,000 تومان buy انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ... 42,000 تومان buy انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ... 22,000 تومان buy انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ...
     
     
               
N1486138152 انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ... N1486105480 انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ... N1496918856 انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ... N1461699695 انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ...
     
نمک دریاچه ارومیه دانستنیهای دوران بارداری-551 گردنبند تمشک گردنبند رشته ای 7 سنگ معدنی
     

نمک خالص دریاچه ارومیه

شماره مجوز :155/25487

این گردنبنداز جنس گارنت بوده و ساخت کشور هند می باشد

گردنبندزیبایی از 7 سنگ سودالیت. عقیق .فیروزه . چشم ببر. امیتست ..

     
15,000 تومان buy انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ... 1,200 تومان buy انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ... 25,000 تومان buy انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ... 12,900 تومان buy انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ...
     
     
               
N1461698532 انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ... N1354102036 انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ... N1437360643 انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ... N1362930855 انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ...
     
گردنبند سنگ معدنی سودالیت (شفا بخش) دانستنیهای فشار خون /اورجینال مجموعه بیست و هفتم کتاب‌های پزشکی؛ هماتولوژی آموزش ایروبیک بانوان / اورجینال
     

سنگی موثر برای فشار خون بالاو تپش قلب است

دانستنیهای فشار خون و روشهای نوین درمان
 

آرشیوی بی‌نظیر شامل بیش از 100 کتاب در زمینه هماتولوژی

اندام متناسب ، بدنی سالم ، روحیه ای شاداب با ایربیک

     
5,900 تومان buy انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ... 13,900 تومان buy انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ... 36,000 تومان buy انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ... 9,900 تومان buy انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ...
     
     
               
N1356468929 انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ... N1396228355 انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ... N1396219357 انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ... N1389014153 انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ...
     
آموزش ورزش یوگا و مدیتیشن yoga اورجینال ست مغناطیسی دستبند و گردنبند ست مغناطیسی دستبند و گردنبند تسبیح دلربا
     

اورجینال
شماره مجوز: 155/13066

ست مغناطیسی دستبند و گردنبند

ست مغناطیسی دستبند و گردنبند

تسبیح دلربا 33 دانه درشت کد 10074

     
8,000 تومان buy انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ... 30,000 تومان buy انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ... 30,000 تومان buy انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ... 30,000 تومان buy انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ...
     
     
               
N1389013519 انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ... N1319208311 انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ... N1308426929 انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ... N1316675599 انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ...
     
تسبیح دلربا سیفر کال Safer Call برچسب اشعه گیر موبایل گوشیها برچسب اشعه گیر ضد اشعه موبایل سیفر کال Safer Call (ساخت آلمان) طرح توجیهی تولید تجهیزات ورزشی و فیزیوتراپی الکترونیکی
     

تسبیح دلربا 101 دانه کد 10077

مولفه اطلاعات انرژی نوسانات فنی را ساماندهی کرده پتانسیل منفی آنرا زدوده و...

مولفه اطلاعات انرژی نوسانات فنی را ساماندهی کرده پتانسیل منفی آنرا زدوده و...

تجهیزات مورد استفاده در فیزیوتراپی بسیار متنوع و متعدد است

     
32,000 تومان buy انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ... 15,000 تومان buy انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ... 15,000 تومان buy انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ... 14,000 تومان buy انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ...
     
     
               
N1331454762 انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ... N1331625995 انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ... N1331626892 انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ... N1331626239 انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ...
     
طرح توجیهی تولید روغن زیتون -اورجینال طرح توجیهی تولید بیسکویت و ویفر با جایگرینی قند مایع خرما به جای شکر -اورجینال طرح توجیهی تولید نوشابه های غیر الکلی و انرژی زا با قند مایع خرما -اورجینال طرح توجیهی تولید کیک و کلوچه با جایگرینی قند مایع خرما به جای شکر -اورجینال
     

آخرین وکاملترین ورژن طرح توجیهی تائید شده و قابل اجرا در سراسر کشور با وام بانکی

آخرین وکاملترین ورژن طرح توجیهی تائید شده و قابل اجرا در سراسر کشور با وام بانکی

آخرین وکاملترین ورژن طرح توجیهی تائید شده و قابل اجرا در سراسر کشور با وام بانکی

آخرین وکاملترین ورژن طرح توجیهی تائید شده و قابل اجرا در سراسر کشور با وام بانکی

     
14,000 تومان buy انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ... 14,000 تومان buy انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ... 14,000 تومان buy انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ... 14,000 تومان buy انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ...
     
     
               
N1323707994 انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ... N1484910056 انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ... N1384246299 انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ... N1384066905 انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ...
     
طرح توجیهی تولید روغن تصفیه شده و چای برگ درخت زیتون -اورجینال کتاب دانستی هایی درباره بدن انسان – قلب و گردش خون - همراه با دی وی دی مراقب قلبتان باشید کاهش فشار خون بالا
     

آخرین وکاملترین ورژن طرح توجیهی تائید شده و قابل اجرا در سراسر کشور با وام بانکی

نویسنده / مترجم : آنا کلیبورن /دکتر علیرضا منجمی

مرقب قلبتان باشید

کتابی از موسسه ی ملی
قلب - ریه و خون امریکا
برای زنان

کتاب کاهش فشار خون بالا

     
14,000 تومان buy انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ... 13,100 تومان buy انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ... 3,200 تومان buy انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ... 5,800 تومان buy انواع قرص و دارو برای کاهش و پایین آوردن فشار خون بالا ...
     
     

  صفحه:

 
1 2  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code